Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-09-2019, 13:10   #361
Kaworu
 
Kaworu's Avatar
 
Reputacja: 1 Kaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputację
Przedtem

- Yhym… - Aiko zakaslała, gdy czekali na ciężarówkę dla aresztowanych bandytów – Panie Daichi? Mogę na słówko? W cztery oczy? - spytała. Gdy jej prośba została spełniona, kontynuowała.

- O ile się domyślam, skucie mnie miało być pewną grą z Bai’em – zaczęła – Ale chyba obydwoje wiemy, że przeciągnęło się to zbyt długo i było w pewnym momencie pozbawione sensu, czyż nie? - nie była wściekła, tylko chłodno stwierdziła fakt – Co więcej, w momencie, gdy zaatakowali nas bandyci, moje związane ręce narażały mnie na niebezpieczeństwo. Tego także obydwoje jesteśmy świadomi.

- Gdybym chciała – ciągnęła dalej chłodnym tonem głosu – to mogłabym pożalić się pana szefowi i myślę, że konsekwencje mogłyby zostać wyciągnięte. Proszę tylko pomyśleć, niewinna, młoda dziewczyna skuta razem z bandziorem przez policję, która powinna była ją ochraniać, zabrana na niebezpieczną misję, gdy była bezbronna… brzmi jak historia dyscyplinarki, czyż nie?

- Ale – zaznaczyła wspaniałomyślnie – jeśli powie pan szefostwu, że byłam dzielna, zdolna i wyszkolona oraz przyczyniłam się do rozwiązania sprawy… i jeśli rozkuje mnie pan wreszcie – pierwszy raz w jej głosie była czuć zniecierpliwienie, może nawet odrobinę uszczypliwości – i jeśli dzięki pana rekomendacji znajdę pracę w policji – wie pan, ciężko utrzymać siebie i brata z rybołówstwa – to przysięgam, że nie złożę żadnej skargi.

Teraz

- Hideki! - krzyknęła Aiko, podbiegając do swojego brata i tulając go z całych sił – Tak bardzo tęskniłam! - wyznała, ocierając się o niego policzkiem i trzymając go mocno w swych ramionach.

Gdy dowiedziała się o tym, co spotkało niejaką Doktor Szept i inne duchy, podniosła rękę, by zwrócić na siebie uwagę – Przepraszam, przepraszam! Nazywam się Aiko i jestem członkinią Bractwa Dwóch Światów. Może moja organizacja będzie w stanie jakoś pomóc w tym śledztwie? Policja raczej nie zna się szczególnie na duchach, a moi przyjaciele tak. Jako członek mam dostęp do użytecznych kontaktów, razem na pewno coś wymyślimy.
 

Ostatnio edytowane przez Kaworu : 04-09-2019 o 15:17.
Kaworu jest offline