Wątek: Nowe Filmy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-09-2019, 08:45   #348
Overliked
 
Reputacja: 1 Overliked ma wspaniałą reputacjęOverliked ma wspaniałą reputacjęOverliked ma wspaniałą reputacjęOverliked ma wspaniałą reputacjęOverliked ma wspaniałą reputacjęOverliked ma wspaniałą reputacjęOverliked ma wspaniałą reputacjęOverliked ma wspaniałą reputacjęOverliked ma wspaniałą reputacjęOverliked ma wspaniałą reputacjęOverliked ma wspaniałą reputację
Piłsudski - kino historyczne w Polsce musi mieć rokrocznie przynajmniej kilku reprezentantów i to wiemy nie od dziś. Nie zmienia to jednak faktu, że na Marszałka nawet czekałem, bo wybory castingowe były interesujące i gdzieś tam głęboko w serduszku wierzyłem w projekt. Jak nietrudno się domyślić, moje marzenia legły w gruzach podczas seansu, który okazał się kolejną adaptacją planu wydarzeń z Wikipedii. Zamiast przedstawić niejednoznacznego bohatera w wybranych sytuacjach z jego życiorysu, to koniecznie, obowiązkowo musi ekranizować wszystkie, coby się nauczyciele historii nie oburzyli. Dopóki polscy filmowcy nie nauczą się, że w biopicach najważniejszy jest protagonista, dopóty te nie będą dobre.

Angry Birds 2 - krótko: jeżeli chcecie iść z dziećmi do kina, a te widziały pierwszą część, to ta będzie znacznie lepsza. Nie tylko naprawia toksyczny przekaz jedynki, ale również jest zabawniejsza, lepiej napisana, ma szybsze tempo i nawet próbuje dodać charakteru postaciom, z czym wcześniej był problem. Drugi akt jest najlepszy (heist movie to chyba jednak idealna formuła na filmy dla dzieci) i choć pierwszy trochę przynudza, a trzeci to klasyka gatunku, to cała rodzinka z kina powinna wyjść raczej uśmiechnięta. A przynajmniej bez wrażenia zmarnowania kasy na kolejną mierną adaptację gry komputerowej.

Rambo: Ostatnia krew - seria złapała zadyszkę już na etapie drugiej części, więc kompletnie nie dziwi mnie, że jej najnowsza odsłona uplasowuje się na ostatnim miejscu tego wewnętrznego rankingu. Dziwi mnie za to styl, jaki tu obrano, bowiem jeżeli ktoś wcześniej miał wątpliwości, to dementuję - Ostatnia krew jest dwa razy brutalniejsza niż John Rambo. W ten zły sposób. Bohater, którego w jedynce przedstawiono jako zmęczonego wojną i rozczarowanego rzeczywistością żołnierza unikającego zabijania, w tym filmie miażdży czaszki, przebija ciała i faszeruje je ołowiem, zabijając oponentów w najbardziej absurdalny i widowiskowy sposób, jaki tylko przyszedł na myśl reżyserowi. Normalnie doceniłbym tę symfonię przemocy, tyle że nie mogłem się uwolnić od wrażenia, że do starego poczciwego Johna to po prostu nie pasuje. On nie miał być brutalem, nie róbcie mu tego :c

Na co iść do kina?

(Nie)znajomi - nie jestem fanem oryginału. Nie wszyscy aktorzy dobrze tam zagrali, formalnie bez fajerwerków, scenariusz często zgrzytał. Za to pomysł był świetny. Nic dziwnego, że kolejne kraje tworzą swoje wersje, bo dosłownie każdy remake może poruszać inne problemy - w końcu żyjemy w społeczeństwie, prawda? No i fajnie, bo POLSKA ODPOWIEDŹ NA DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE [ZOBACZ ZDJĘCIA] okazała się super. Świetnie wyreżyserowana, rewelacyjnie obsadzona, zniuansowana o kontrowersje, z jakimi borykamy się prawie że na co dzień. Na dodatek wątek homoseksualny działa tu o wiele lepiej niż w oryginale, a to ze względu na pewne zbyt często używane polskie słówko. Co się będę rozwodził - cud, miód i orzeszki. Dobry wybór na wyjście ze znajomymi, jeżeli widzieliście już Parasite.
 

Ostatnio edytowane przez Overliked : 23-09-2019 o 08:47.
Overliked jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem