Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-08-2007, 16:24   #19
Szarik
 
Reputacja: 1 Szarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłość
Jak tylko ludzie przestaną mówić, że SW to s-f ja się natychmiast przestaję czepiać Dla mnie to fantasy i jako takie ogląda mi się to swietnie, ale zgadzam się z Tobą, Zook, że nowe epizody tym starym do pięt nie dorastają. Co do wybuchów to tego paliwa i tlenu nie może być mnóstwo, bo: Na paliwie stałym/płynnym statki kosmiczne bazowac nie mogą, bo jego zapas wypełniałby 3/4 powierzchni ładunkowej statku no jeszcze potrzebny tlen jako katalizator... Muszą to być inne rozwiązania. Atmosfera na statkach kosmicznych wypełnia tylko przestrzeń załogową, która nie jest duża w stosunku do masy statku, więc nie ma go na tyle by tak ładnie wybuchać. Swoją drogą tych laserowych strzałów też nie powinno być widać w próżni, bo światło nie ma się na czym rozpraszać - brak ośrodka. Więc bitwa powinna wyglądać tak: lecą sobie dwa statki obok siebie i nagle jeden zaczyna się rozpadać, a jego strzępy lecą dalej w tym samym kierynku - zachowanie pędu.

W mocy nie ma nic złego - po prostu nie jest to element s-f tylko fantasy.

Jeżeli zakwalifikować SW jako fantasy to głosuję na sagę mając do wyboru ST, który moim zdaniem jest jeszcze słabszy
 
Szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem