Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-08-2007, 20:44   #15
Bortasz
 
Reputacja: 1 Bortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputacjęBortasz ma wspaniałą reputację
Śmiech pirata bynajmniej go nie zaskoczył, za to słowa Damy zrobiły to z siłą Eiseńskiego miecza... Dobrze, że to sam pirat wyrzekł słowa, które same cisnęły się Tristanowi na usta... Przynajmniej do wspomnienia o byciu częścią pirackiej załogi...

Wykonywać rozkazy... O z tym będzie problem mój drogi... i to spory...

Tristan spod zmrużonych powiek przyglądał się piracikowi a jego palce nie spokojnie się poruszały... Lecz gdy spojrzał ponownie na stół, na którym wciąż leżał list, zacisnął pięści i szybkim krokiem podszedł do stołu. Złożywszy list schował go za połą swej kurtki. Gdy rozejrzał się po pokoju delikatny uśmiech, samymi kącikami ust pojawił się na jego obliczu... Obrócił się i przerzuciwszy przez ramię swą podróżną torbę, która spokojnie leżała tam gdzie spędził większą części dzisiejszego wieczora, podszedł do Damy, która starała się skryć, iż plecak ciężki jest a dźwiganie go ponad jej siły.

- Pani za twym pozwoleniem.

Cichy melodyjny tenor, przeznaczony tylko dla jej uszu... Jego silne ramię wnet zdjęło z jej delikatnych ramion ciężar. Szermierz spojrzał jej w brązowe oczy i zmrużył lekko swoje identycznego koloru, skłoniwszy delikatnie głową wyciągnął w jej stronę dłoni prosząc o jej. Słowa padły tonem cichym, z którego ciepło wręcz biło.

- Wybacz mi Pani śmiałości, ale zdało mi się, że ów bagaż ci ciąży. Jeżeli pozwolisz poniosę go za ciebie Pani...

Cała swą postawą Tristan emanował ciepłem i spokojem. Jego nie dokończone zdanie... Nie wypowiedziane pytanie o imię, jakie nosił ten anioł, który zszedł z niebios na ziemię.
 
__________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.— Cyceron
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Zaś głupiec jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.— Paulo Coelho
Bortasz jest offline