Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-10-2019, 14:14   #7
PeeWee
 
PeeWee's Avatar
 
Reputacja: 1 PeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Nami Zobacz post
Chyba nigdy nie czytałeś sesji np Clutterbane'a, gdzie ważność odgrywania postaci jest na na tak niskim poziomie... Że jednak to co napisał Caleb ma sens.
Nami nie czytałem, choć mogę sobie wyobrazić, że są tacy Mg i gracze. Większość sesji jednak jakie tutaj widziałem jest od tego bardzo daleka.

Cytat:
Napisał Nami Zobacz post
Współczesne filmy głównie opierają się na jump scare'ach i obrzydzeniu widzowi życia. Więc podejrzewam, że klimat grozy gdzie narasta napięcie, a sam strach budują obie strony - MG jak i Gracze, którzy odpowiednio telepią psychiką swoich postaci.
Co do filmów, to się nie zgodzę, ael to temat na inną dyskusję.

Cytat:
Napisał Nami Zobacz post
Nie chciałoby mi się szczerze mówiąc, gdyby to miało system. No i dlatego nazwał to Caleb storytelling. Jeden lubi mechę, a inny sobie poklepać w literki bez niej, wszystkim i tak nie dogodzi, a skoro wybrał akurat formę bez mechy, to na to też popyt będzie. Nie musi iść w standardy gdzie niemal wszędzie jest mecha.
Mechanikę zawsze można wyrzucić, choć sam przyszły mg wspomina, że będą jakieś rzuty, czy to kośćmi, czy monetą, więc to nie do końca takie czyste story. :P
System, a może lepiej konkretny świat, pozwoli od razu wyznaczyć pewne granice i przyszli gracze mogą mieć, jakieś pojęcie czego się spodziewać. W wersji przedstawionej w pierwszym poście kupują kota w worku. CO z resztą sama stwierdziłaś pisząc:

Cytat:
Mogę być zainteresowana wstępnie, choć nie traktowałabym mojej deklaracji wiążąco. Dużo też zależy od samej sesji, na czym właściwie miałaby polegać, bo chyba nie tylko na odgrywaniu emocji i psychiki?
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem