Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-10-2019, 15:54   #34
BigPoppa
 
BigPoppa's Avatar
 
Reputacja: 1 BigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputację
Sam fakt, że ta banda będzie nosić mundury Adeptus Arbites mocno mnie irytował. Nie każdy zostaje Arbitratorem, a już na pewno nie taka ścierwo z Podkopca, czy cherlawy chłopaczek zabijający się o swoje stopy. Gwardzista to jeszcze, jak Imperator da, ale psykerka?

Na całe szczęście były to zwykłe mundury, bez dystynkcji. Ich identyfikatory zawierały spreparowane alter-ego, kilka oznaczeń, których na pewno nie rozumieli. Ot, zwykli Arbitratorzy. Jako jedyny nosiłem odznakę, coś co dzieli mnie od pozorantów.
Nie skomentowałem cyrkowych popisów ganguski. Mundur może i rozmiarem pasował, ale w ogólnym rysie wyglądała jak pół dupy zza krzaka. Jak się przebiorą, to się przebiorą.
- Z tym gryzmołem na czole jesteś w stu procentach prawdziwym Arbitratorem, normalnie nie wali podpuchą. - rzucam, bez spojrzenia w stronę kobiety.

Wchodzę w głąb pokoju operacyjnego. Jestem pewien, że logosi słyszą każde nasze słowo i są gotowi do rozpoczęcia pracy.
- Gamma 710, przeszukaj bazę danych Adeptus Arbites na Scintilli, wyszukiwana frazy: Eedim Dalin, syn Rutarda, ITN 8655-TX-2363-79915/4522. Wszystkie dane jakie posiadają Arbites na Eedima Dalina i jego rodzinę, kartoteki, śledztwa, sprawy z ostatnich stu lat. Jeśli trzeba będzie wejść, użyczę mojego kodu. Gamma 724, przeszukaj bazy danych Scintilli w poszukiwaniu wiadomości o rodzinie Dalin, wyszczególni czym się zajmowała rodzina, jak długo żyje na Scintilli, czy miała kontakty z Adeptus Terra, Inkwizycją, Gwardią Imperialną czy Arbites. Gamma 766, przeszukanie bazy danych Ordo Hereticus. Rodzina Dalin w archiwach, z ostatnich stu lat.
Komendy wydane. Siadam na krześle i włączam holo-projektor, w oczekiwaniu na dane.
- Spotkanie z prałatem Perebiusem będzie jutro, o godzinie dziewiątej rano. Z wiadomych przyczyn, nie możemy wszyscy tam lecieć. Proponuję by nasz adept, jako obeznany w kurtuazji i etykiecie był jednym z przedstawicieli, a nasz gwardzista mu towarzyszył. Tylko błagam Cię - obracam się na krześle do gwardzisty - kurwa, zrzuć ten pancerz i odłóż giwerę. To nie front Spinward, abyś chodził ciągle pod bronią. Samą aparycją odstraszysz potencjalnych napastników. - zatrzymuj się na chwilę.
- To moja propozycja. Co zaś tyczy się naszej psykerki, z chęcią porozmawiam z Tobą na temat tego, jak widzisz tą sprawę z Twojej percepcji. A tymczasem... - wstaję i podchodzę do guzika, o którym mówił Harasim.
Gdy przyjdzie adept-kompilator Harasim, po proszę go pozwolenie na wyjście do zbrojowni.
- zaraz wracam.
 
BigPoppa jest offline