Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2019, 15:22   #39
BigPoppa
 
BigPoppa's Avatar
 
Reputacja: 1 BigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputację
Razem ze mną zabrał się gwardzista, jak zdążyłem wychwycić z krótkiego powitania, jakie zaserwował, nazywał się Metalus. Metalus Lyrdion.
Za cholerę nie mogłem zgadnąć skąd pochodzi. Czy jest spoza sektora Calixis, czy może z innej planety?

W trakcie długiej podróży, starałem się myśleć o śledztwie. Rozmiar, rozmach, w tym użycie sił i środków, w jakimś sensie mnie przytłaczały. Świadczyły o randze śledztwa oraz tym, co oznaczało to calixiańskiego konklawe. Co znaczyło dla całej Scintilli. Moje doświadczenie śledczego podpowiada mi, że nie jesteśmy jedyną drużyną, która została przypisana do tego śledztwa. Jest to wręcz niemożliwe, by tak młodego Arbitratora jak ja połączyć z tak różnymi osobami, z oczekiwaniem by jako jedyni rozwiązali tą sprawę. A może wcale nie chodzi oto, abyśmy dorwali heretyka? Może mamy tylko złapać jego wyraźny trop, poszlakę, a resztę zrobią zaufani ludzie Inkwizytora Solona?
Czas pokaże
W windzie mieliśmy chwilę, toteż przerwałem milczenie.
- Arbitrator Graig Fenoff. - przedstawiam się krótko. Na dalsze kurtuazje przyjdzie czas.

**

Mnogość arsenału, jaki zdeponowano w Trójrożcu powalał. Metalus zaniemówił, oczarowany sytuacją. Moją uwagę przyciągnęło ostrze z Lathe. Legendarny oręż z Lathe, niegościnnego i pokracznego świata, będącego trzema asteroidami. Broń, a na pewno broń biała, pochodząca z Lathe uchodziła za najlepszą w sektorze. A może i całym segmentum? Chodzą plotki, że sam gubernator Hax posiada ostrze z kuźni Lathe, co zapewne wiązało się z wydaniem bajońskiej sumy.
I niech mnie Imperator ukaże, ale byłbym gotów oddać sporo, by móc walczyć przy pomocy tego ostrza.

Przywitał nas wysoki mężczyzna, ubrany w czarne szaty. Odbierając od nas formularz rekwizycyjny, czekała nas kolejna niespodzianka. Najwyraźniej klasa Sigma-9 otwierała wiele furtek oraz drzwi.
- Witaj, starszy arsenału.Jestem prostym człowiekiem i zadowolę się prostymi narzędziami, by służyć Imperatorowi. Zadowolę się Caradonem od Westingkrupa, z kilkoma magazynkami i kaburą. Mono-nóż będzie równie dobrym dodatkiem, o ile znajdzie się taki w aresnale, Karadanie.
Westingkrup, model Caradon - handcannon używany przez Adeptus Arbites. Konstrukcja może i surowa w wyglądzie, ale niezawodna, prosta, jak mawiają - w działaniu podobna do boltera. Używałem takowego, tam w wieży Koya.
Na ogół, Arbitratorzy na Scintilli używają rewolweru model 20 "Scalptaker", głównie jako broni pomocniczej. Upobanie do broni palnej, zwłaszcza strzelb, jest wręcz legendarne wśród Adeptus Arbites. W rzeczy samej, solidna strzelba bojowa nie pozostawia dużego pola do popisu - rzecz jasna dla wszelkich kryminalistów i innych gangusów. Dobrze, że gdzieś tam, w mojej komnacie, ciągle czeka na mnie taka strzelba.
Mój nos śledczego podpowiada mi, że użyjemy broni nie raz i nie dwa.
 
BigPoppa jest offline