Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-10-2019, 11:48   #454
Jaśmin
 
Jaśmin's Avatar
 
Reputacja: 1 Jaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputację
Carole&Tuesday

Czyli muzyczno - popcornowa bomba na Marsie.
Tytułowe bohaterki różnią się z wyglądu jak noc i dzień. Carole, chłopczyca, która trafiła na Marsa przechodząc najpierw przez obóz dla uchodźców ze starej dobrej Matki Ziemi. Tuesday, niebieskooka, płowowłosa księżniczka, do której jak ulał pasują wstążeczki, jedwabne tasiemki i sukienki z falbankami. Jedna gra na klawiszach, druga na gitarce, a teksty komponują wspólnie. Nierozłączne duo musi swoje przejść, ale nie wątpmy, że im się uda.
Co najbardziej przykuło moją uwagę? No oczywiście, że muzyka! Duet C&T wzoruje się na artystach jeszcze ze starych ziemskich czasów. Tak, Cyndi Lauper. Niemniej, dziewczyny są twórcze, a ich muzyka przyciąga jak magnes. Jak to ujął prorok 52 Dębiec:

...Gdy mądrość i miłość idzie w parze z siłą
Nie ma takiej rzeczy, której by nie zwyciężyło...

Wspomniany raper nie znalazł się w tej recenzji przypadkowo. Tak, rap to też muzyka, a najlepszym tego na ekranie przykładem jest dla mnie Ezekiel z Ziemi. Jego teksty w polskiej wersji, którą oglądałem, zostały rewelacyjnie przetłumaczone. Rap Ezekiela to, mówiąc językiem raperów oraz pewnego producenta, gówno najwyższej klasy. Bunt, sprzeciw, poezja śpiewana.
Skoro już mowa o Ezekielu, to nie jedyny raper w serialu. OG Bullock też zasługuje na wspomnienie. Jego rap opera i wizerunek (członek gangu, dealer, postrzelony dwanaście razy. Hej! To nawet lepiej niz 50 cent!). Muszę też wspomnieć o Fire Brothers, dwójce staruszków grających metal poderżniętego gardła - "Ghhhrrrrrr!".
A tak poważniej, muzyka stanowi główny motyw przewodni serialu. Nie dwójka dziewcząt, tylko właśnie wspólna pasja do tworzenia swojej sztuki. Tym bardziej, że na Marsie królują wokaliści SI (sztuczne inteligencje), kawałki żywych artystów C&T, Crystal, Flora, Ertugun, Angela i inni, oni mają to coś.
Grafika bez zarzutu. To spojrzenie grającej na klawiszach Carole. Dziewczyny my też was kochamy.
O zaletach serii można by jeszcze długo. Najpiękniejsze dziełko o muzyce w moim prywatnym rankingu.
Opening i ending kapitalne, muzyka, moi drodzy.
Ocena, czyste 9/10.

Cheers
 
__________________
Myśląc nigdy nie doszedłem do żadnych wniosków.
Ale to nie powód by nie myśleć.
Zdrajca, obciąć mu jajca! Tchórz, wsadzić mu nóż! Kiep, pałą przez łeb!
Hejt? Kijem przez grzbiet.
Jaśmin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem