Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2019, 01:28   #73
Surelion
 
Surelion's Avatar
 
Reputacja: 1 Surelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputację
240.830.M41, godz. 02:03, sekcja Magenta 85

- Masz rację, lista potencjalnych morderców faktycznie jest potwornie długa. Zwłaszcza w przypadku ostatniego, zabitego przez grypę. Miliardy wirusów do przesłuchania, by ustalić który ostatecznie dokonał tego mordu.... Dlatego dobrze, że nie dostaliśmy tego zadania. Nasze, przypominam, polega na odnalezieniu winnego lub winnych herezji, uwaga! - podniósł palec ku górze - Spalenia ciał już zmarłych. I chwała Imperatorowi.

Hanestus mówiąc to spojrzał na psykerkę, jednak nie śmiał patrzeć jej centralnie w oczy by niepotrzebnie nie prowokować. Nigdy bowiem nie wiadomo co może strzelić do głowy wiedźmie. Oczy wlepił więc na wysokość jej szyi i starannie unikał jej wzroku. Nie był wprawdzie szczególnie przesądny jeśli chodzi o psykerów, ale skoro Najwyższy strzeże, to po co mu utrudniać zadanie?

- Zatem, poprawnie założyłem, że źródłem zapłonu był psyker. Wprawdzie czekamy co wypluje Gamma w sprawie sankcjonowanych, ale spróbójmy może uściślić... Moja wiedza jest nader nikła, jeśli chodzi o te sprawy, więc wybacz jeśli zapytam o oczywistość, ale czy twoim zdaniem mógł to być wyłącznie ktoś władający Pyromancją? Czy może także ktoś w rodzaju astropaty lub nawigatora? To elita o niepospolitej mocy, wśród innych władających mocą Osnowy. Niektórzy posiadają trzecie oko mogące spojrzeć lata świetlne wokół. Przestrzeń nie stanowi dla nich większej przeszkody. Dlatego, być może, ktoś taki wcale nawet nie musiał by trudzić się by dostawać się do krypt. Mam rację psykerko, czy może się mylę?
 
__________________
"Gdy chcesz opisać prawdę, elegancję pozostaw krawcom. " A. Einstein
Surelion jest offline