Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-08-2007, 12:59   #25
Szarik
 
Reputacja: 1 Szarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłość
Cytat:
Napisał shade
A gdzieś ty to synku wyczytał?
Temat jest of SW i ST, ja nie przepadam za oboma filmami z różnych powodów, wszystkie powody wymieniłem. Możesz się ze mną zgadzać lub nie, możemy na ten temat dyskutować, ale nie życzę sobie takiego traktowania.

Cytat:
To że w odległej galaktyce nie znaczy że w naszym wszechświecie – słyszałeś o teorii multiuniwersu?
1. Kłania się logiczny rozbiór zdania. Galaktyka jest odległa. Odległa od czego? W domyśle od Drogi Mlecznej, a więc jest w naszym Wszechświecie. Oczywiście, jeżeli założymy (jak Ty to zrobiłeś), że zdanie otwierające każdy epizod SW ma to samo znacznie co "Za siedmioma górami" to automatycznie kwalifikujemy SW jako bajkę/fantasy i wszystkie nieścisłości przestają mieć znaczenie.
2. Trafiłeś kulą w płot. Astrofizyka to mój konik. Swego czasu naczytałem się sporo, a i do dzisiaj jestem w miarę na bieżąco. A akurat teorii o wielości światów jest całkiem sporo.

Cytat:
Nie kapuje? Przeszkadza ci że statek jest sterylny i pojemny :P
Jezeli założymy, że ST to s-f to tak. Masę przy dalekich podróżach kosmicznych należy minimalizować. Wielki statek, na którym panują przeciągi jest kompletnie nieekonomiczny.

Zgadzam się z Tobą, że spora część niedociągnięć w przypadku ST może mieć źródło w specyfice serialu i budżecie.
 
Szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem