Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-08-2007, 16:56   #26
Chrapek
 
Chrapek's Avatar
 
Reputacja: 1 Chrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłośćChrapek ma wspaniałą przyszłość
Nie wiem czy można mówić o jakiejkolwiek fizyce jeśli chodzi o Star Wars'y ;p.
O ile te pierwsze to po prostu zwykła bajka, przeniesiona w kosmiczne realia (dobra księżniczka, zły władca, rycerze itd.) i elementów "science" jest tam tylko tyle, żeby świat się mniej więcej trzymał kupy, to Treki są już "pełnym" science-fiction.
Prawda jest taka, że wiele trekowych "wynalazków" już weszło do naszego życia, lub jest w fazie opracowywania; nie zmienia to faktu, że scenarzyści lubą czasem bezmyślnie pofantazjować.
Sedno sprawy jest jednak takie: podczas gdy Trek potrafi się zająć poważniejszymi tematami i niekoniecznie jest różowy, bajkowy (vide DS9), to Gwiezdne Igraszki są przeznaczone głównie dla dzieci... Lub dorosłych którzy raz jeszcze chcą żeby opowiedzieć im bajkę na dobranoc - proszę się nie obrażać, ja sam lubię od czasu do czasu obejrzeć GW .

Nie zmienia to jednak faktu, że nowe seriale, takie jak BSG ostro nakopały w tyłek lekko już leciwym ST i SW.

A wszystkich, którzy tak pragną w pełni logicznych, zgodnych z fizyką bajek odradzam oglądanie ST i SW, i odsyłam do powieści Stanisława Lema .

Cytat:
- Podobieństwo wszystkich obcych ras do ludzi zarówno fizycznie jak i mentalnie
- Wszyscy gadają po angielsku
Jeśli chodzi o to pierwsze, to pisał o tym m.in. Lem który określał amerykańską fantastykę mianem pulpowej . Jeśli chodzi o mowę - to w serialu jest to całkiem solidnie wytłumaczone - postacie porozumiewają się za pomocą tzw. "uniwersalnego translatora". Jeśli chcesz obejrzeć bardziej "prawdopodobną" wizję takich kontaktów to obejrzyj chociażby Babylon 5.
A jeśli chodzi o dźwięki, to ja, na własny użytek wymyśliłem teorię, że są to dźwięki słyszane WEWNĄTRZ pojazdów, nie na zewnątrz.
 
__________________
There was a time when I liked a good riot. Put on some heavy old street clothes that could stand a bit of sidewalk-scraping, infect myself with something good and contageous, then go out and stamp on some cops. It was great, being nine years old.

Ostatnio edytowane przez Chrapek : 03-08-2007 o 17:01.
Chrapek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem