Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-11-2019, 17:41   #7
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Doprecyzuję jeszcze - szukasz pomysłów na profesje. Nie zgłaszamy się do sesji. O ile kiedyś chciałbym się zapisać do Twojej sesji (obserwuję rekrutki jeszcze od czasu, gdy zapisałeś się do Tadeusa), to notoryczny brak czasu i zdrowy rozsądek każą mi pasować za każdym razem. Zresztą chętnych, z tego co widziałem, nie brakowało.

Co do profesji - większość z poniższych nie wpisze się w sól tej ziemi. Ale nie do końca jestem pewien, czy faktycznie chodzi tylko o sól (rybak, chłop, robotnik i służący?)
  • chłop - jak napisałeś, sesja raczej wiejska; pod tą profesją można ukryć wiele rodzajów działalności; może to być pasterz (bo w 2ed nie ma osobnej profesji w podstawce), rolnik, hodowca, a może bartnik lub pszczelarz; albo ogrodnik; albo inni, jak komu pomysły dopiszą
  • mieszczanin - sesja miejska, pod tą profesją może kryć się wiele różnych konceptów (np. chociażby fryzjer, sam się zastanawiam, czy powinien być rzemieślnikiem, cyrkowcą czy mieszczaninem)
  • podżegacz - tutaj można zrobić bardzo ciekawą postać i sesję. W normalnych sesjach podżegacz nie ma zbyt wiele do roboty, tak mi się wydaje.
  • rzecznik rodu - miejska sesja handlowa
  • rzemieślnik - i miejska i wiejska, a rodzajów rzemieślnika jest tak dużo, że pomysłów nie powinno brakować. Jednym z rodzajów rzemieślnika, którego chciałbym wypróbować jest producent świec (świecarz?)
  • skryba - pole do popisu dla sesji „naukowej"
  • śmieciarz - od śmieciarza do króla złotej rzeki (kto nie wie o co chodzi, niech czyta Pratchetta)
  • zarządca - sesja na trochę wyższym poziomie

A to tylko podręcznik podstawowy i sporo profesji ominąłem. Bo chciałem trochę ograniczyć listę.
 
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem