Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-11-2019, 14:01   #24
Surelion
 
Surelion's Avatar
 
Reputacja: 1 Surelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputację
Doki miejskie, Montpellier

Etykieta nakazywała, że kiedy wyższy rangą członek społeczności już czeka, to niższy podchodzi i musi się przywitać. Jednakże, w przypadku kuzyna i ciężarnej kuzynki Dziedzic postanowił zrobić w tym zakresie uchybienie i przywitać ich jako pierwszy, oczywiście kiedy tylko kobieta się do niego w końcu dotoczy na jakąś rozsądną odległość. Abdel zabębnił z niecierpliwością palcami w poręcz czekając na tą chwilę. W tym czasie stary dobry Alfred z mozołem pchał bagaże po trapie przy uprzejmości kilku pomocnych dłoni marynarzy.

- Och witaj kuzynie... - powiedział Abdel kiedy w końcu podszedł do krewniactwa. W grzeczny sposób wymienił braterski, choć nieco chłodny uścisk z Leonem*. Następnie uchwycił delikatnie dłoń Loretty i schyliwszy się musnął ustami jej dłoń straciwszy w przy tym zupełnie zainteresowanie wynalazcą.

- Oh, moja droga wyglądasz uroczo. I te buciki. Strasznie ci pasują. Powiedz czy używasz jakichś zamorskich specyfików, bo wprawdzie kobietom w ciąży robi tego nie wolno lecz twoje lico jest fantastycznie wprost atłasowa, zupełnie bez wykwitów typowych dla tego błogosławionego stanu. Stąd moje podejrzenia. No mój Leonie! - rzucił na krewniaka nie zadając sobie trudu spojrzeć w jego stronę, jego wzrok był bowiem skierowany na okazały brzuch kuzynki - Wygląda na to, że w końcu zmajstrowałeś swoje życiowe Opus Magnum. Gratuluję z serca wam obojgu...

Abdel uśmiechał się lekko nie spuszczając wzroku z brzucha.

- Jakże wspaniały i błogosławiony stan, przywodzi mi na myśl.... - coś nieco niepokojącego błysnęło na moment w nieustającym mimo to uśmiechu Abdela - ...mnóstwo przyjemnych skojarzeń i historii. Którym jednakże wolałbym się teraz nie dzielić, ze względu na... rychły nasz odpływ. Czy mogę go, dotknąć?

* Zakładam, że odnośnie etykiety rola kobiet znów w świecie zmalała i wita się je jako drugie. Zresztą to tylko w Polsce jest tak kobieta hołubiona, wszędzie indziej w tym u Franków jest...

 
__________________
"Gdy chcesz opisać prawdę, elegancję pozostaw krawcom. " A. Einstein
Surelion jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem