Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-11-2019, 18:24   #101
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
27 Ianuarius 816.M41, gabinet Winter Corax

Noszący rodowe barwy lokaj - zaufany służbita Winter, który przyleciał wraz z nią z Sinophii - wprowadził do gabinetu zaanonsowanego chwilę wcześniej seneszala, po czym zniknął za drzwiami odprawiony umówionym ruchem ręki kapitan. Christo Barca rozejrzał się z zauważalną ciekawością po praktycznie umeblowanym gabinecie, a potem usiadł na wskazanym mu miejscu przed biurkiem z polerowanego ciemnego drewna.

- Christo - lady Corax podniosła wzrok znad czytanego dokumentu, odłożyła arkusz papieru na blat mebla - Poprosiłeś o pilne spotkanie. Czy powodowana była ta prośba?

- Winter - seneszal kiwnął kapitan na powitanie głową, uważnie lustrując ją przy tym wzrokiem - Mam nadzieję, że przejrzałaś przynajmniej pobieżnie raporty kwatermistrzowskie, które przesłał ci mój sekretarz. Inwentaryzacja bunkrów prowiantowych, szacunkowe zasoby wody pitnej, zmagazynowane medykamenty. W każdej sferze potrzeb mamy pewne braki, aczkolwiek nie krytycznie poważne. Podjąłem już kroki w celu uzupełnienia amunicji zużytej na Pobojowisku, to zasadniczo pomniejsze koszty. Przyszedłem w innej sprawie.

Corax zesztywniała niezauważalnie, targnięta starannie ukrytym złym przeczuciem. Wbrew jej obawom Barca nie pchnął rozmowy w kierunku znamiennych zajść w świątyni.

- Chciałbym uzgodnić z tobą harmonogram pobytu w Port Wander. To nasza pierwsza wizyta w tym miejscu i uważam za wskazane, abyś zwróciła na siebie stosowną uwagę tych, którzy powinni odnotować przybycie potencjalnej partnerki w interesach. Jeśli mogę coś zasugerować, proponowałbym odwiedzić kilka miejscowych gildii kupieckich, filię bankierską Krinów, a także Złotą Komnatę. To miejsce, w którym znaczące osobistości zawiązują nowe znajomości. Niech ludzie zobaczą, że lady Winter Corax to żywa istota z krwi i kości, a nie jedynie niesprecyzowana plotka o bliżej nieznanej dziedziczce Patentu.

Winter pokiwała leciutko głową, ruchem tak nieznacznym, że nie sposób było go zinterpretować jednoznacznie jako przejaw aprobaty.

- Chciałbym też zaznaczyć, że transfer do tej części Imperium postawił przed nami nowe wyzwanie. Stajemy w obliczu nieznanych nam dotąd rynków, musimy od początku budować kontakty handlowe i sojusze rodowe. Wpłynęliśmy na obce nam morze, Winter. Chciałbym skorzystać z okazji, aby zmodernizować nasz sprzęt analityczny w dziale transakcji kupieckich. Mam do dyspozycji ponad setkę wyszkolonych w dziedzinie handlu klerków, ale nasze stacje robocze pozostawiają wiele do życzenia. Moce przerobowe są niskie. Sądzę, że zdołam znaleźć w Port Wander urządzenie, które może znacząco poprawić jakość analiz danych ekonomicznych, ale to nie jest tani zakup. Obawiam się, że w razie aprobaty dla tego pomysłu musisz sygnować duży transfer bankowy.

- Zajmij się tym, Christo. - Winter zgodziła się.

- Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia - seneszal wyprostował się w krześle i uśmiechnął kącikami ust - Co zaś do treści twego orędzia, uważam je za wyśmienite. Pozwoliłem sobie na wprowadzenie kilku kosmetycznych poprawek, w najmniejszym stopniu nie naruszających sedna przesłania. Poinformuj mnie, kiedy będziesz gotowa do nagrania. Mam ekipę doskonałych profesjonalistów, całość nie zajmie więcej niż godzinę. Obróbka obrazu i dźwięku kilka dodatkowych godzin, więc wciąż będziemy mogli wyemitować ten materiał, zanim część załogi uprawniona do skorzystania z przepustek opuści pokład. To wszystko z mojej strony.

Pożegnawszy się i opuściwszy gabinet Winter, Barca wszedł do szybkobieżnej windy, odczekał w milczeniu, aż drzwi klatki bezszelestnie się zamkną. Kiedy winda ruszyła w dół, uruchomił naciśnięciem palca swój mikrokomunikator.

- Svert, masz zielone światło – powiedział seneszal – Wyślij do stacji tylu kompetentnych ludzi, ilu zdołasz. Niech dla mnie znajdą tę maszynę i niech się upewnią, że jest warta tych pieniędzy. To była twoja propozycja, więc się przyłóż do efektu końcowego.






Po przeczytaniu wątków zakupowych uznałem za najlepszy pomysł następujące rozwiązanie. Seneszal szuka w Port Wander Calculance Array, rzutem na Commerce +10 (Fel 48 + 10 premii za dużą społeczność). Dla tych, którzy nie kojarzą tego wyczajonego przez Mi Raaza urządzenia, to taki wielki dinks z mnóstwem wichajstrów, który wczytuje dane ekonomiczne z miejsca postoju okrętu, a następnie generuje tony raportów sugerujących korzystne transakcje/cenowe okazje. Jeśli uda się to kompilatorium danych kupić i zainstalować, Barca będzie miał premię +10 do wszystkich późniejszych testów Commerce (a dzięki tym testom będzie mógł Wam efektywniej pomóc znaleźć poszukiwane indywidualnie artefakty). Kiedy zatem sprzęt zostanie odpalony, każde z Was może wykonać własnoręcznie rzut na Commerce seneszala, żeby sprawdzić, czy obiekt Waszego pożądania jest w Port Wander (własnoręcznie również po to, żeby potem nie być złym na Ketha, że pechowo kliknął w ikonkę kostki).

Jeśli poszukiwania kompilatorium się nie powiodą, odpadnie nam opcja zakupu czegoś wspólnego dla okrętu, ale wciąż pozostaną zakupy indywidualne. Nie widzę wówczas powodu, dla którego nie moglibyście rzucać na Commerce Christo „pożyczając” sobie seneszala do pomocy w zakupach – tyle, że wtedy jego bazowa wartość współczynnika to 48, a nie 58 z działającym za plecami kompilatorium.

Tym samym zaraz rzucę forumową kostką (i rezerwuję sobie przerzut z PŚ, jeśli pierwszy rzut będzie nieudany).
 

Ostatnio edytowane przez Ketharian : 26-11-2019 o 20:37.
Ketharian jest offline