Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-12-2019, 17:48   #16
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Ważna w WoD jest też stylizacja. Nie tylko sposób prowadzania narracji, lecz to jak co ma wyglądać. Duszna uliczki, gotycka architektura kontrastująca z ćpunami na ulicach, dziewczyny w potarganych rajstopach, naćpani muzycy, wykolczykowani łowcy... To ważny element który niestety często wielu narratorów zatraca. Wystarczy spojrzeć na niektóre ilustracje z podręczników lub archetypy.
Nie będę offtopował o wilkołaku, temu tylko powiem, że długo też miałem do niego ambiwalentny stosunek, do czasu gdy przemyślałem sobie, iż w sumie mam alergię na amerykański szamanizm w popowym wydaniu, a na same kłaki Nasze europejskie wiki są spoko
Co do Upiora, wrzucę ciekawostkę, o której pewnie większość wie - rodzina wschodu jest de facto upiorami. I o ile w głównej linii wydawniczej upiora temat "zombie" jest tylko trochę zarysowany i brak im społeczeństwa, to wschodnie wampiry mają to wszystko. Oczywiście, Kuei-jin zazwyczaj uciekają z tysiąca piekieł, nie ze znanych powszechnie rejonów mrocznego królestwa jadeitu. Posiadają P'o które de facto jest cieniem - tylko w wydaniu azjatyckim (cień Azjatów się różni, zresztą azjatycki wod ogólnie jest setką różnic w porównaniu do zachodniego).
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem