Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-12-2019, 11:04   #5
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Wiecie nie sądzę żeby był powód żeby jakoś szczególnie żałować. Żul Zaciemnienie było przaśną parodią ale Anonim z naszą pomocą zrobił z tego systemu coś niesamowitego. Sądzę że Stalowy masz niezły pomysł można by zrobić coś w stylu Drugiej edycji czy fanowskiego dodatku na mechanice Kronik Mroku na podobnej zasadzie jak Wampir Maskarada jest powiązany z Wampirem Requiem.

Każdy z tych systemów ma tagline wydaje mi się że tu by pasowało Historia na pograniczu absurdu, szaleństwa i uzależnienia. Mamy już zarys mocy i klanów z poprzedniego systemu.

Naszym "głównym złym", systemu mogłaby być Lamy taka nasza wersja Pentexu / Technokracji. Wydaje mi się że byliby oni dobrym przykładem do czego może doprowadzić zbytnie folgowanie uzależnieniom czyli korupcja ze strony wielkich przedwiecznych objawiająca się u nich rządzą władzy, szukaniem nowych podniet w dewiacjach i narkotykach.

Good News EVERYBODY uniwersum Lovercrafta jest w domenie publicznej więc możemy bez problemu pociągnąć pomysł jakie Anonim zarysował pod koniec sesji Odmęty Artystyczne gdzie 12 Lam wydawało się być tylko pierwszym wrogiem / pierwszą i najbardziej ludzką wersją wroga a stała za nimi jakaś Przedwieczna moc z mitów Odlegli quasibogowie używający słabości ludzi aby oddziaływać na świat i zniszczyć go poprzez korupcje oraz zepsucie.

Postaci Graczy byłby tymi magicznymi Żulami których sytuacja życiowa oderwała od błogosławionej nieświadomości i płaszcza normalności który skrywa prawdę przed zwykłymi ludźmi. Uzależnienie wyostrzyło ich na oddziaływanie Przedwiecznego oraz dało pewne nadludzkie moce ale jednocześnie otworzyło ich na pokusę ZŁA. Stając się Żulami wykonali pierwszy krok na drodze korupcji i stanie się sługami zepsucia. Historia w tym systemie to wieczna walka na krawędzi szaleństwa i uzależnienia taniec na metaforycznej linie nad otchłanią która chcę pożreć duszę postaci kusząc je władzą, rozkoszami i mocą.

Przynajmniej ja tak to widzę posiłkując się pomysłami które widziałem u was i Anonima ja przynajmniej tak starałem się odgrywać Andrzeja Złomokletę że on sam do końca nie wiedział co jest prawdą a co wytworem jego szaleństwa. Nieomal upadł w Osuszenie stając się sługą Lam ale z pomocą przyjaciół udało mu się zrezygnować z części mocy odzyskując część człowieczeństwa. Podobnie jak Bimbromanta musiał porzucić moc Berła, domenę i tytuł Pana aby ocalić córkę i samego siebie przed chciwością i rządzą władzy.

Do dzisiaj pamiętam jak czytając pierwszą sesje z trylogii "Wesołych Świąt" na początku śmiałem się z absurdalnego humoru i wydawało mi się że to taki śmiechowy system a pod koniec autentycznie łezka mi się w oku zakręciła nad losem biednego Vela i jego historia nabrała barw dramatu psychologicznego.

Na razie to taki wstępny koncept żeby wybadać co o tym myślicie.

Nasze postaci z sesji mogły by być nawet głównymi NPCami które pomagają nowym żulom i wprowadzają ich w świat. Coś w stylu:

Po wielkiej wojnie Bimbromanty oraz jego towarzyszy z Lamami która trwała trzy lata skończyły się czasy Zaciemnienia. Nadeszła epoka Żulowego oświecenia a z tym oświeceniem przyszło zrozumienie choć odnieśli wiele zwycięstw oraz zdobyli moce które się nie śniły filozofom ani fizjologom pojęli również że stanęli naprzeciw zła wykraczającego po za ludzkie pojmowanie. Musieli dobrowolnie zrezygnować z części kosmicznej mocy którą wielkim poświęceniem zyskali aby pozostać ludźmi i móc kontynuować walkę.

Nie wszyscy przeżyli te starcia gdy wyszli z pomroczności jasnej która wyrwała ich z odmętów Zaciemnienia nastąpił okres posuszy znanej jako nowa era w Żulowej historii Zasuszenie jako że musieli nauczyć się kontrolować własną chciwość wobec mocy, władzy i rozkoszy ziemskich aby nie stać się potworami z którymi tak ciężko walczyli. Meli też obowiązek żeby wprowadzić w te arkana nowe pokolenie Żulerii walczące o swój byt w świecie eko terroru, Terroru poprawności politycznej, późnego kapitalizmu oraz podwyżek watu na produkty alkoholowe!

TL DR:/ Skrótowe podsumowanie tego co napisałem wyżej Zamiast przypominać proponuje wykorzystać skrawki tego co pamiętamy z tamtej stronki i sesje Anonima jako podstawę dla stworzenia nowego fanowskiego systemu.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 12-12-2019 o 11:44.
Brilchan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem