Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-12-2019, 20:14   #8
Bonifacy
 
Bonifacy's Avatar
 
Reputacja: 1 Bonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputacjęBonifacy ma wspaniałą reputację
Przełożony tutejszej kapituły spoglądał w oczekiwaniu na odpowiedź Keriana.

Kerian po chwili namysłu odezwał się - Coz, w obu tych sprawach życie nigdy nie jest czarne lub białe, zawsze są odcienie szarości... Zaczynając od terraformera. Jeśli go zdobędę samodzielnie to będzie on stanowił dobro całej Planety, mnóstwo ludzi dzięki niemu znajdzie prace i warunki do godne zycia. Jednak jak juz wiem protekcja cesarza bedzie nieodzowna, by zbytnio nie zmieniać układu sił na planecie.Nie chce wojny domowej. To znalezisko ma przynieść wybawienie planecie, a nie ją zniszczyć. Na pewno przekaże część praw cesarstwu, do tego jestem zobowiązany jako rycerz, ale mam nadzieje moi prawnicy wywalczą dla mojego rodu uczciwy udział. To jest jeszcze dzielenie skóry na żywym niedźwiedziu, więc za wiele nie chcę dywagować na ten temat, bo sędziowie to bardzo hermetyczna grupa.., a co do nieszczęsnej członkini gildii... sprawa wygląda tak, ze już na kursie pierwszej pomocy uczą nas dbać o własne bezpieczeństwo zanim się spróbuje udzielić pomocy. Niestety ta zasada dala widowisko które jest negatywnie spektakularne. Byl, ze mną starszy lekarz którego chciałem ochronić, moi ochroniarze byli obciążeni tobołkami i jakoś nie zareagowali na mój pomysł ustawienia się do strzału, a na koniec było ich po prostu więcej. Chciałem zastraszyć tych zbójów w trosce o bezpieczeństwo swoje i moich ludzi. Zabrzmi brutalnie, ale gmin nic nie ma wspólnego z etosem rycerskim więc byłaby to walka nie honorowa więc oficjalnie nie ma o co sie spierac, ale zgadzam się, jeśli ktoś ocenia powierzchownie to, może to negatywnie wpłynąć na moja ocenę jako człowieka. Nie mam informacji o tym gangu, ale mogę spróbować ich poszukać przygotowany jesli naprawde uwazacie to za tak dramatyczny blamaż…

Sir Morgan z niedgadnionym wyrazem twarzy słuchał młodego rycerza. Po chwili odrzekł:
-Jak mówiłem, nie oceniam. A co do tego co chcesz zrobić,to ty sam zdecydujesz. Słyszałem, że hrabia Sharn dał baronowi Gilgarowi określony czas na zajęcie się sprawą terraformera, choć nie wiem, ile dni ten czas wynosi. Bardziej chodzi mi o pierwszą część tego co powiedziałem. Możesz spróbować tak zrobić, ale obawiam się, że w sądach sprawa może utknąć. Ty zaś deklarując do kogo należeć będzie znalezisko możesz te sądowe batalie od razu ukrócić. Ale masz rację. To dzielenie skóry na jeszcze żywym niedźwiedziu. Gdy będzie jednak już po wszystkim, miej na uwadze moje słowa.- zakończył.
 
Bonifacy jest offline