Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-12-2019, 20:05   #203
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Południe 22 Brauzeit 2518 KI, Herrendorf

- Nie mam powodu, aby nie wierzyć słowom poczciwych wieśniaków, którzy klną się na imię Morra - wycedził przez zęby niski mężczyzna o ciemnych włosach - Pragnę jednak wierzyć, że któryś z nich zwyczajnie się przesłyszał, wszak wszyscy oni odchodzą tu od zmysłów i pewnikiem słowa im się plączą w uszach.

Rudowłosy brodacz postąpił kilka kroków w kierunku Niersa, ale ciągle wstrzymywał się z dobyciem klingi do końca, słuchając w skupieniu słów swego towarzysza. Reiklandczyk uważnie obserwował obu mężczyzn, powoli wątpiąc w to, by zamierzali zamordować go z niskich pobudek, ale jednocześnie karbując w pamięci, że źle dobrane w ich towarzystwie słowo mogło przynieść wyjątkowo złe skutki. Nie miał nadal pojęcia, kim był w rzeczywistości enigmatyczny Śniący, ale zaczynał podejrzewać, że człowiek ów mógł być silnie powiązany ze świątynią Morra.

Ludzie oficjalnie zaprzysiężeni którejkolwiek z imperialnych świątyń rzadko przejawiali wyrozumiałość i miłosierdzie wobec tych, którzy bezcześcili imię ich boskich patronów - prawdziwie bądź rzekomo.

- Nie chcę przesądzać o twej winie - ciągnął dalej ciemnowłosy - Jeśli przysięgniesz na mój medalion, że nie bluźniłeś przeciwko Panu Umarłych i nie uczynisz tego w przyszłości, przyjmę twą przysięgę za prawdziwą i srogo ukarzę tych, którzy ważyli się ukrzywdzić cię złym słowem. Poświadczysz o swej niewinności słowem i staniesz mi się bratem?

Cofając dłoń od rękojeści miecza morryta ujął palcami zawieszony na szyi medalion, uniósł go lekko w górę wysuwając ku Niersowi. Nieprzyjazny dotąd wzrok złagodniał, aczkolwiek jeszcze nie rozbłysł życzliwością i Karl Peter wiedział, że pojednawcze gesty ciemnowłosego szybko mogły przejść z powrotem do niezasłużonych gróźb.


 
Ketharian jest offline