Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-12-2019, 19:34   #135
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
- To co chcesz wiedzieć?
- Z tego co rozumiem te Vuki są poważnym problemem -
powiedział Halvar odruchowo ściszając głos i rozglądając się - Mara z jakiegoś powodu wydała na nie „Wyrok”. To część jakiejś legendy. Mara chyba nie jest człowiekiem. Może oni utożsamiają ją z naszą Benshee. A Vuki w zemście za wyrok regularnie mordują Marę. Albo inną młodą dziewczynę, która ma tę Marę odegrać.
- Część zabobonów ma podłoże w historii. Jeżeli tutejsze źródło klątwy wilkołaków to jakąś wiedźmę lub lokalne bóstwo to pewnie szukają zemsty, lub próby zniesienia jej.

Paladyn potarł brodę.
- Czyli to Benshee mogła rzucić na nie klątwę? Nie wiem ile może to trwać, ale skoro kult jest stary, to pewnie już wieki. Myślisz jak stary może być ten wilkołak na którego polują?
Postawa Halvara wskazywała na to, że widzi w Malcolmie jakiś autorytet w kwestii potworów i klątw.
Malcolm chwilę się zastanowił.
- Wątpię, aby Banshee miała jakiś związek z obecną sytuacją, nie posiadają takiej mocy. Jeżeli zrobiłaby to za życia, to nie zmieniłaby się w tak… mikrą istotę nieumarłą. Pewnie teraz inna grupa awanturników się z nią rozprawia. Do tego ona była u nas na Faerunie… nie jesteśmy w innym kraju, czy kontynencie. Ta kraina to kompletnie inny świat.. pół-świat. - Tormita rozważył pytanie co do likantropa - Wilkołaki nie żyją dłużej niż przeciętny śmiertelnik… przeważnie krócej biorąc pod uwagę jak często się na nie poluje. Może być relatywnie młody lub po prostu nie dawno przemieniony.
- Ta przemiana… prawda, że zmienia cię ich ugryzienie? Można się przed tym ochronić? -
dopytywał Paladyn.
- Nie daj się ugryźć… to dobry początek. Wydaje mi się, że dostatecznie silne i szybkie zaklęcie do oczyszczania ciała z chorób, jest w stanie zatrzymać klątwę. Sądzę jednak, że gruba zbroja powinna wystarczyć. - Malcolm zastanowił się chwilę rozważając opcje - Najlepiej trzymać bestię na dystans.
- Mam długi miecz -
powiedział Halvar - a wy? Nikt z was nie ma ciężkiej zbroi. Jak wy będziecie się chronić przed wilkołakiem na polowaniu?
- Posiadam zaklęcie, które potrafi wywołać strach w przeciwniku. Więc mamy to. Do tego nasze zadanie ma się ograniczyć do rozmowy z wilkołakiem.

Halvar skinął ze zrozumieniem.
- A dopuszczasz do siebie myśl, że lord jest złym człowiekiem? Albo ta dziewczyna? Jeżeli wilkołactwo jest przekleństwem, to tam, w jaskini jest człowiek, który stał się ofiarą. A tamci ludzie chcieli się chronić. Mara jest kimś, kto wydał wyrok na vuki. A co jeśli Mara je przeklęła? Jeśli mara para się magią? Czy ktoś, kto para się magią nie może zmienić wyglądu? Przyjąć postaci, której nikt nie podejrzewa o wrodzone zło?
Malcolm delikatnie prychnął.
- Ja z góry zakładam, że każdy jest złym człowiekiem. Halvarze, rozumiem twoje obawy. Nie jesteś jednak odpowiedzialny za popełnienie błędu w wyniku niewiedzy. Myślisz, że czemu tak naciskam na umowy? Papier ma siłę. Przynajmniej ma w świecie, gdzie prawo jest przestrzegane. Zapominasz, że klątwa Wilkołaków przemienia je w szalone instrumenty zniszczenia. Jeżeli ten Vuk jest jak każdy inny wilkołak, to jedyne co możemy zrobić to skrócić jego cierpienie.
- Jak każdy wilkołak -
powtórzył Halvar kiwając głową. Jakby starał się zapamiętać prawdy jakimi Malcolm go oświecił. - Szalony instrument zniszczenia.
Paladyn wziął głęboki wdech.
- Cóż, czas pokaże jak bardzo mamy rację bądź się mylimy.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 22-12-2019 o 20:21.
Mi Raaz jest offline