Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-01-2020, 22:28   #400
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Cytat:
I dodał: Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa.
Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę powiadam ci: dziś ze Mną będziesz w raju
Ewangelia wg św. Łukasza rozdział 23, wersety 42 i 43

Płock, 4 sierpnia AD 1250. Czwartek.

Tak strasznego poranka nie przeżyli jeszcze. Oto gdy słońce wschodziło zwłoki dwójki inkwizytorów leżały obok siebie na ogromnej ławie. Fyodor i Klara. Starzec i młoda kobieta. On z oderwaną głową. Ona z zalanymi krwią oczodołami i stygmatami.

Witold płakał. Postawny mężczyzna o szlacheckich rysach ronił łzy nad losem siostry Klary. On jeden usłyszał jej ostatnią przepowiednie. Przepowiednię, za którą Pan zabrał najwyższą ofiarę.

Powtarzał ją kilka godzin… starał się zapamiętać i przekazać jak najdokładniej… a jednak nie potrafił. W dłoniach ściskał pergamin, na którym napisał kilka słów. Pergamin, który każdy z nich czytał już po kilka razy.

Cytat:
Ten, który przyszedł, zagarnąć chce chwałę należną Panu.
Ten, który Pana miał bronić owładnięty ciemnością,
Ten, który Pana zdradził nie ma przyjaciół wśród swych towarzyszy,
Ten, który nosi nie swoje miano śmierć poniesie chwalebną
Ten, którego anioły wybrały łaski Pańskiej nie zazna
Ten, który szuka wrogów wśród przyjaciół znajdzie ich.
Ten, który szuka przyjaciół wśród wrogów los odwrócić może
Ten, który chuciom swym ulega demonów łatwym kąskiem
Ten, który zdradził swych braci i siostry w imię Pańskie wywyższony zostanie
Ten, który pomocy znikąd nie dostał szlachtę nawrócić winien.

Nie służą Panu prawdziwemu ci, co wiatr, wodę i mgłę ujarzmili, oni zginąć winni.
Nie służą Panu prawdziwemu ci, co ziemię kontrolują i las uczynili swym domem, oni zginąć winni.
Nie służą Panu prawdziwemu ci, którzy deszcz sprowadzili nieustanny, oni zginąć winni.


- Tyle pamiętam. Nie wiem co chciała nam przekazać. Ja… ona… była taka młoda…

Witold znów wybuchł szlochem.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 18-01-2020 o 14:07.
Mi Raaz jest offline