Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-01-2020, 11:29   #122
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Mały update z mojej strony, bo wczytałem się w nowe przygody do 4Ed. Przygody są naprawdę super. Opis Ubersreiku też super, 60 stron o podobnej jakości jak kiedyś Middenheim czy Nuln.

Klimat przygód faktycznie miejscami przypomina jedynkę. Nie mówię tu o Wewnętrznym Wrogu, bo tam jest to oczywiste, ale jest też seria zupełnie nowych przygód związanych z Ubersreikiem i okolicami + starter z opisem miasta i przygodą.

Ogólnie bardzo podoba mi się "aktualna sytuacja" w Ubersreiku, zazwyczaj opisy wydarzeń w miastach wychodziły autorom dość statycznie i sam MG musiał coś namieszać, by "się działo", a tu wydarzenia wydumane przez Cubicle są naprawdę świetne i mają wpływ na praktycznie wszystko w mieście dając bardzo duże pole do popisu graczom.

Dla zainteresowanych mechaniką. Jest kilka smaczków. Między innymi to, że broniąc się w WW, też można zranić wroga i to, że można wrogowi zadać trafienia krytyczne, nawet wtedy, gdy nie wyczerpały mu się punkty wytrzymałości. Wygląda więc na to, że będzie dużo dynamiczniej i trochę bardziej "realistycznie".

Fajne jest też to, że oficjalne przygody regularnie używają statusów typu "zmęczony", "ogłuszony" itd., nie tylko w walce, ale i w czasie wydarzeń poza nią. Lubiłem to w systemach około-ddkowych i sam też z tego korzystałem w swoich sesjach w różnych systemach, więc dla mnie to fajne posunięcie.

Ogólnie te jednostrzałówki do nowej edycji spodobały mi się na tyle, że rozważam poprowadzenie jednej z nich na lastinnowym discordzie (tekstowo).
 
Tadeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem