Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-01-2020, 19:59   #100
Phil
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 1 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
Peter, Bladin

Kapłan Sigmara podążał śladem kobiety, która zachowywała się jak zamroczona i nie zwracała na nic i na nikogo uwagi. Zatrzymała się dopiero przy ulicznych straganach, gdzie oferowano różne produkty spożywcze. Bez słowa koszyk został napełniony przez jednego z kupców jedzeniem, a blondynka wysupłała garść monet z kieszeni fartucha i wsypała je do złożonych rąk handlarza. Ten z chytrym uśmiechem dziękował wylewnie i Peter wiedział dlaczego. Nikt nie liczył monet, ale widać było przy przesypywaniu i złote błyski.

Wzdrygnął się gwałtownie, gdy ktoś złapał go za łokieć, ale był to powracający Gladenson. Klientka zaś, w dalszym ciągu nie wypowiadając słowa, odwróciła się i ruszyła w drogę powrotną. Zamknęła za sobą drzwi kamienicy i zniknęła w jej wnętrzu.

Konrad, Snorri

Po wizycie u czarodzieja Falkenberg ruszył w obchód po karczmach i gospodach licząc na spotkanie kogoś znajomego. Jak się jednak okazało, przysłowia może i brzmią mądrze, ale rzadko sprawdzają się w życiu. Nuln był daleko od Altdorfu, który był daleko od Wolfenburga. Choć szlachcic nie uciął sobie z nikim przyjacielskiej pogawędki, to jednak dowiedział się słuchając innych, co kłopocze mieszkańców tego miasta. Co dziwne Snorri, choć w zupełnie innym miejscu, podsłuchał bardzo podobne rozmowy.

- Mówię ci, to dziwne, tylu ludzi choruje, a zima dawno już odeszła!
- Wiem, też widziałem te tłumy przy hospicjach.
- Moja matula rzekła, że to przez tą sadzę w powietrzu, jak się ją wdycha, to aż w gardle drapie i na kaszel się zbiera.
- Głupoty stara baba opowiada, a gorączka?
- Jak tyś moją matkę nazwał?


Wszyscy

Późnopopołudniowe spotkanie w „Dziku i przepiórce” było dobrą okazją do podzielenia się informacjami i ustalenia dalszych działań.
 
__________________
Bajarz - Warhammerophil.
Phil jest offline