Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-01-2020, 23:10   #135
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Tadeus Zobacz post
Ja uważam, że osobami tłumaczącymi na siłę jesteście wy, bo jak najbardziej można sobie wyobrazić, że coś jest prawdopodobne, ale umyślnie wolicie trzymać się tych interpretacji, które to wykluczają
Myślę, że po prostu trzymamy się zasad logicznego myślenia...

Cytat:
Napisał Tadeus Zobacz post
Wasze fakty bazują na wypowiedzi w stylu "to nie ma sensu!", a jak opisuję potencjalne wytłumaczenie, to nagle jest "naciągane". A jak sami przyznajecie, że jest możliwe to jednak "serial powinien to wytłumaczyć", by nie trzeba było sobie tego domyślać. Więc jak to niby ma być obiektywne? To tylko wasze odczucia.
Dlatego piszemy kilometrowe posty, że cały nasz argument brzmi "to nie ma sensu"?

Cytat:
Napisał Tadeus Zobacz post
Driady z reguły zabijały męskich intruzów, ale wielokrotnie czytaliśmy, że jednak nie wszystkich. Myślę, że doppler, posiadając większość wiedzy Myszowora, jednak mógłby dać sobie radę.
Czyli co? W związku z tym, że posiadał wiedzę Myszowora to naczelna driada Brooklynonu, tfu, Brokilonu, nagle przestała być podejrzliwa? Chociaż wcześniej dostali korby o zwykłą, małą dziewuszkę zabłąkaną w lesie? To nie ma sensu. Przykro mi, że nie kupuję Twojego tłumaczenia, ale według mnie jest niewystarczające.
Nie mam nic przeciwko temu, że serial Ci się podoba. To jest Twoje subiektywne odczucie i masz do niego prawo. Ale miejmy świadomość dziur w logice. Tak samo my z Alaronem lubimy 1 sezon Arrowa, ale wiemy, że Oliver nie powinien na nogach dogonić Huntress na motocyklu. Można coś lubić i mieć świadomość baboli.

Cytat:
Napisał Tadeus Zobacz post
Co do Myszowora to znalazłem tylko "↑ Andrzej Sapkowski's alphabet calls him "druid from Skellige", so its more likely than not that one of his parents was from the islands ". Ale szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, jak to dokładnie w książkach było, bo już mam totalnie zlasowany mózg grami i dwójką seriali.
Nieważne co gra, a co książka. Serial jest samodzielnym dziełem i nie mówi on o tym, że Myszowór jest druidem. Wręcz można pomyśleć, że jest magiem bo gdzieś pada wątek, że się zastanawiają czy na zjazd magów przyjedzie (nie pamiętam już dokładnie o co chodziło, ale było coś takiego).

Cytat:
Napisał Tadeus Zobacz post
Żeby było jasne, również uważam, że serial nie ustrzegł się logicznych baboli, ale uważam, też, że większość z tych tuzinami wyrzucanych z rękawa zarzutów jest nietrafionych albo mocno naciąganych.
Wiesz, logika ma to do siebie (dzięki Bogu), że łatwo ją wykazać. Lub jej brak. Logika jest albo jej nie ma. No i w "Wiedźminie" niestety w bardzo wielu momentach nie ma. A wierz mi - nie należę do ludzi, którzy oglądają filmy i co rusz krzyczą "Hej! W tamtym ujęciu miał pierścień na środkowym palcu, a teraz ma na wskazującym! Chędożeni amatorzy nie dbają o detale!". Po prostu istnieje ktoś taki jak scenarzysta i on (jak to śpiewał pan Cugowski) "forsę wziął". I to jest jego psi obowiązek, żeby wątki miały sens. I absolutnie nie zamierzam scenarzystom popuszczać, bo chcę dostawać dobre seriale, a nie przeciętniaki. Chyba wszyscy tego chcemy, prawda?


Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
Nie, to nie jest spójne wewnętrzne, to jest zrobienie zadość chęci przedstawienia Calanthe.
Powtórzę. ze 2 dni jechała nie obmywając gęby i w zbroi (że tez sobie czegoś nie odparzyła), a kampanię wojenną skończyła w takim momencie zwycięstwem, aby zdązyc na wczesniej zaplanowaną ucztę (musiała być zaplanowana wczesniej skoro byli goście spoza okolic stolicy, vide Nilfgardczyk). Nie Tadeus, to nie jest spójne.
Nie, nie jest. To właśnie jest klasyczny brak logiki.
 
Bardiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem