Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2020, 05:25   #23
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Avitto

1 - Tak, chodzilo mi o rozstrzelenie tekstu poszczególnych punktów. Tak dla przejrzystosci i estetyki.

2 - Zgłaszanie postów naruszających regulamin jest potrzebne i ma jak najbardziej słuszne i szlachetne założenia. Niemniej ani dawny ani obecny regulamin nie przewiduje żadnych kar za nadużywanie tego punktu do prywaty i pacyfikacji nielubianych użytkownikow. A skoro nie ma tego w zapisie to niezbyt władza ma podstawy prawne aby wyciągać z tego konsekwencje. A kojarzę takie zagrywki na forum.


@Kerm


Ostrzeżenia

- Czyli jak dobrze rozumiem to co piszesz Ty i Avitto to nic się właściwie nie zmieniło. A o ile mnie pamięć z końca poprzedniego sezonu nie myli to właśnie ten punkt był jednym z powodów rzucania w obsługę kamieniami. Tym razem ja nie jestem w obsłudze więc jeśli ten punkt znów pójdzie w ruch to nie we mnie poleca kamienie.

A konkretnie chodzi mi o takie coś:

1 - Użytkownik A zgłasza post Użytkownika B pod jakimś pretekstem obsłudze.

2 - Obsługa rozpatruje wniosek i rozsądza wyrok. Użytkownik B dostaje lub nie ostrzeżenie. Koniec sprawy.

3 - Użytkownik A nie dostaje żadnej odpowiedzi od obsługi a jako zwykły użytkownik nie może sprawdzić czy Użytkownik B dostał ostrzeżenie. Ma więc pełne podstawy sądzić, że obsługa zlala jego zgłoszenie bo że swojej perspektywy żadnej reakcji ani informacji nie ma. A to może łatwo budzić żal i podejrzenie, że Użytkownik B ma jakieś plecy w obsłudze.

Dokładnie ten scenariusz przerabialismy na jesieni. Co ja proponuję to:

A) obsługa powinna dawać informacje na pw osoby zgłaszającej jakie decyzję zapadły odnośnie owego zgłoszenia. Pozytywne lub negatywne.

B) ostrzeżenia powinny być widoczne dla zwykłych użytkowników. Albo w profilach albo na słupie ogłoszeń. Wtedy każdy sam może sobie sprawdzić czy taki post został jak zakwalifikowany przez obsługę. Zwłaszcza jeśli czas reakcji byłby względnie krótki np. Kilka dni.



@Plenum

- Jeśli chcecie mi wmówić, że pod jakąś decyzja o banie czy czymś takim, będzie odbywać się głosowanie na większość obsługi to mówię Wam już teraz, że nie wróżę sukcesów takiemu systemowi.

- Ile jest osób w obsłudze? 10? 12? To ile ma być ważnych głosów na takim głosowaniu? 6? 7? Więcej?

- Zastanówcie się erpegowcy jakie są szanse na komplet odpisów od pół tuzina czy tuzina osób. Tak z zaskoczenia i bez ostrzeżenia. Powiedzmy w ciągu 3 dni. Na moje ciemno blond oko to małe.

- Do podejmowania decyzji potrzebne są decyzyjne osoby. 2, 3, 4. Admin, 1-2 modów i szef działu. Wtedy to może działać szybko i sprawnie. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach podejmować takich decyzji nie powinien zajmować stolka władzy wykonawczej. A jeśli to kwestia zaufania to stoimy w tym samym miejscu co na jesieni. Nie ma sensu zmieniać regulaminu ani składu obsługi skoro ze startu tak to wygląda.

- Ten system głosowania większością jest z założenia podatny na strusia politykę i wydłużanie procesu decyzyjnego. Ale to moja opinia jest. Zróbcie to po swojemu.


@Zdrowu rozsądek

- W konflikcie liczenie na zdrowy rozsądek uczestników konfliktu to pobożne życzenie. Na takie okazje przydaje się konkretny zapis w regulaminie. Tak dla stron konfliktu, obsługi jak i kibiców. Coś kojarzę działania obsługi sprzed paru miesięcy co były czytane jako zamordyzm, zamiatanie pod dywan itd. Bo ktoś przeczyta jakiś skasowany post czy ban jako słuszne i konieczne działania obsługi a ktoś obok jako represje i niesprawiedliwośc. I nie ma wówczas mowy o zdrowym rozsądku. Każdy chce mieć rację.


@Obrazanie

- To co jest już obrażaniem wd regulaminu a co jeszcze nie? Jak ja uważam kogoś za np. metagejmera i tak o tym kimś napisze. I mam swoje powody by tak uważać. A ten ktoś się z tym nie zgadza i ma swoje powody by tak uważać więc zgłasza moja wypowiedź do raportu. To kto z nas ma rację? Co wtedy ma zrobić obsługa?
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem