Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2020, 12:51   #149
Amon
 
Amon's Avatar
 
Reputacja: 1 Amon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputację
Leon-> Rozumiem, ale czy GoT nie jest przypadkiem pisany z perspektywy konkretnych postaci (czytałem chyba tylko jedną książkę dawno temu więc mogę się mylić)? to oznacza między innymi, że jakkolwiek dobry film/serial mógłby być to jest z założenia nie przeniesionym tekstem książki? (mogłem napisać "z założenia źle przełożonym" bo jest inaczej w tekscie książki a inaczej w scenariuszu ale chciałem unikać słów w stylu "źle/dobrze" mam nadzieje, że sens zostałzrozumiany)

Bo mi to wygląda po prostu tak: Tobie się serial netfliksa nie podoba. I to jest coś, czego nie trzeba tłumaczyć. Można, ale zupełnie nie trzeba. Mi na przykład się podoba i w sumie nie chce mi się nawet tłumaczyć sobie samemu czemu, co dopiero innym. Ot odczucie, opinia.

Zmierzam do tego, że twojego posta wywnioskowałem że wiele sezonów GoT ci się podobało. Z kontekstu wyszło to dla mnie tak, że Got od hbo ci się podobał, bo poprawnie przełożyli książkę, a Witcher netfliksa nie, bo niepoprawnie przełożyli książkę (może uprościłem - uwielbiam upraszczać) Z racji, że Got nigdy nie można było "poprawnie" przełożyć na inne medium, nawet w grafice (żelazny tron... ) jestem zdania, że zwyczajnie lubisz jeden serial a nie lubisz drugiego. To nie wymaga tłumaczenia, to jest opinia. Nie zgadzam się natomiast z przykładem książka got-serial > książka wiedźmin-serial

Wiedźmin to po prostu "rewolwerowiec" łowca nagród, jeżdżący od miasta do miasta, przelatujący panienki i wdający się w bójki i picie - tak długo jak to zostanie, wizja Sapkowskiego zostaje dla mnie zachowana.
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem