Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-01-2020, 18:49   #10
Raist2
 
Raist2's Avatar
 
Reputacja: 1 Raist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał PeeWee Zobacz post
Najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie ludzi, którzy mają otwarte umysły i nie wyssali munchkinizmu z mlekiem matki i nie doktoryzowali się z zasad wszystkich edycji dedeków.

Co do mechaniki, to myślałem o 5e choć nie mam pojęcia jak gra się na tych zasadach na wyższych poziomach.

I ja też tak bym chciał. Żonglowanie zasadami i przerzucanie podręczników średnio mnie bawi. Opowieść jest dla mnie na pierwszym planie. Mechanika to tylko ramy.
Drugą edycję to chyba niewiele osób pamięta. Ja sam choć grałem, to musiałbym sobie wszystko poodświeżać.
Bo większość ludzi ma złe podejście do tego. Munchkiny kurka rurka szerzą defetyzm. Mając gotową KP, nie potrzebujesz w zasadzie innych tabelek, jedynie statystyki ewentualnych przeciwników/potworów. Ustawiasz przykładowo ST na 20, rzucasz 20 plus odpowiedni bonus i tyle. ST jako mistrz gry ustalasz sobie sam, i żaden gracz nie powinien się kłócić z racji pierwszego przykazania graczy: "Mistrz Gry ma zawsze rację.", a o to drugie przykazanie które też może pomóc: "Nawet jeśli MG racji nie ma, patrz punkt pierwszy". Potrzeba czegoś więcej?
 
Raist2 jest offline