Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-01-2020, 20:42   #24
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
12 Martius 816.M41, kwatery Alecto Xan’Tai

Alecto klęczała przed płytką misą wyrzeźbioną z pojedynczego bloku przepięknego kryształu, wypełnioną do połowy gęstą żywiczną cieczą. Pogrążona od dobrej godziny w medytacji kobieta przygryzła w końcu usta, po czym ujęła w dłoń wręczony jej przez jednego z milczących służbitów nóż o pokrytej ochronnymi heksagramami klindze. Bez śladu wahania nacięła nim swój nadgarstek upuszczając do misy kilkanaście kropli krwi i śledząc je uważnie, kiedy wpadały do żywicznego płynu. Wszystkie rozmyły się w ułamku chwili przybierając fantazyjne trójwymiarowe kształty uformowane dzięki reakcji, która nie miała wiele wspólnego z procesami chemicznymi.

Jak wszyscy Nawigatorzy Domu Xan’Tai, Alecto potrafiła wieszczyć pomyślność tranzytu z własnej krwi, będącej dziedzicznym darem wlanym w żyły jej odległych przodków przez samego Boga-Imperatora. Upuszczana na żywicę pochodzącą z drzew rosnących jedynie w uchodzących za święte górach Valon Urr, krew białowłosej mutantki zastygała w pozornie chaotycznych wzorach skrywających tajemnice niedalekiej przyszłości.

Cichutki dźwięk kroków, szelest miękkich podeszw na marmurowej posadzce komnaty. Alecto oderwała wzrok od misy, spojrzała na niską kobietę w stroju służbitki Domu stojącą opodal z opuszczonymi pokornie oczami. Dostrzegając przyzwalający gest upstrzonej kroplami krwi dłoni, kobieta przemówiła ledwie słyszalnym szeptem.

- Prezbiter Boga-Maszyny życzy sobie spotkania, moja pani. Jest w przedsionku apartamentów.

- Czcigodny prezbiter niezawodnie pragnie poznać prognozy dla skoku przez Paszczę - odpowiedziała Alecto spoglądając z powrotem do wnętrza misy - Nakaż mu, aby się oddalił. Nie dokończyłam jeszcze wieszczenia. Nie mogę ryzykować popełnienia błędu w tak niebezpiecznym miejscu jak serce Wielkich Burz. Niech odejdzie wiedząc, że przedstawię swe prognozy kapitan Winter w trakcie dzisiejszego wieczornej odprawy na mostku.

Kobieta skinęła posłusznie głową, oddaliła się pośpiesznie. Alecto uniosła do ust wciąż krwawiący nadgarstek, possała w zamyśleniu ranę, potem oddała ceremonialny nóż swemu pomocnikowi.

- Spal zawartość misy - poleciła wstając z klęczek - Życzę sobie, aby przez następne kilka godzin nikt nie ważył się mnie niepokoić. Droga przez zatruty ogród pełna jest zdradliwych ścieżek. Muszę dołożyć starań, abyśmy je wszystkie ominęli.


Wygenerowany poniżej rzut 1k100 to test Psyniscience na poziomie trudnym (+0), ale z modyfikatorami +20 za dobrej jakości mapy otrzymane od konsulariusza oraz +10 za odprawiony w fabularce rytuał.

W przypadku testu Psyniscience testuje się współczynnik Perception (Alecto posiada Per na poziomie 50). Jak pewnie już zauważyliście, rzut okazał się nieudany, co będzie miało pewne znane tylko mi konsekwencje... oczywiście Wasi bohaterowie nie mają o tym pojęcia - ba, sama Alecto nie wie, że to co wyczytała w swojej krwi nie do końca jest prawdą, chociaż będzie odczuwała brak pewności co do prognozy... mroczne moce Osnowy lubią płatać niespodzianki śmiertelnikom próbującym wejrzeć w głąb ich przerażającego dominium...


 

Ostatnio edytowane przez Ketharian : 17-01-2020 o 20:51. Powód: Analiza wyniku rzutu
Ketharian jest offline