Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-01-2020, 10:03   #142
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Powiem tak:
Sama gra jest ekstra. Przy stole musi być genialna. Kosmiczni Marines są świetni żeby poczuć się półbogiem rozrzucającym wnętrzności wrogów po ścianach w ilościach hurtowych. Świetne, żeby się zrelaksować.

Z drugiej strony kostki lecą jak z karabinu. Jeden zadeklarowany atak serią i rzucasz... rzucasz... rzucasz...
Przy stole fajnie, bo skreślasz zabitych i biegniesz dalej.

W PBF katorga. Do ostatniego posta podchodziłem kilka razy, a później i tak kilka godzin zmieniałem cyferki na opisy. A i to z błędami jak się okazało. W mojej ocenie ten konkretny system nie nadaje się na głębokie odgrywanie postaci czy analizę przeżywanych emocji. Jednak gramy genetycznie zmodyfikowanymi maszynami do zabijania. Nawet ewentualne konflikty między postaciami bazują raczej na tym jak przeprowadzić atak/jaką wybrać broń.

Koronnym wręcz przykładem były dialogi w ostatniej scenie. Poza jednym, pierwszym rozkazem Kadira żadna z postaci nie odezwała się słowem.

Porównując z Rogue Traderem to ten drugi dużo lepiej nadaje się na forum. DW zaś daje dużo większą frajdę z walki (prawdopodobnie przez stopień dominacji marines nad przeciwnikami).

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia: różnice między specjalizacjami. W czasie gry wydawały mi się znikome. Może na późniejszych Rankach i z lepszym sprzętem jest inaczej...
W samej sesji gdyby Noboto nie leczył, a ja bym czegośtam nie hakował w ostatniej scenie, to nie poznałbym, że Kestyr, Kadir i Apolin mieli inne specjalizacje.
No bo pozostała dwójka to JetPack i ciężki bolter

Ja decyduję się na opcję 1. Choć w razie innych opcji nie mam nic przeciwko pozostawieniu Kestyra jako NPCa dla pozostałych. Emocji w nim tyle co w cegle. Ale ma trzymetrowy Claymor z Sacris, mechdendryta i kilt.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline