Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2020, 21:27   #4
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Bardiel Zobacz post
Nie rozumiem. Jak to się w ogóle ma do tego, co napisałem? Tak wiem, że miecz z 500 roku różni się od miecza z 1500 roku.
Jeśli odnosisz się do katalogu to nie napisałem o "mieczu krótkim" tylko o bardzo konkretnym mieczu krótkim - gladiusie. I uwzględniłem w nim widełki np. długości, bo wiem że nawet te same bronie mogą się od siebie różnić.

Mam na myśli to, iż zestaw "parametrów" które podałeś w stosunku do pierwszych, przedstawionych broni (abstrahując co do ich oceny, tutaj miałbym wiele do powiedzenia) może być rozpatrywany wyłącznie jako pewna abstrakcja. Gdyż opisuje de facto "jakiś miecz" gdyż nawet wspomniany przez Ciebie miecz długi w stosunku do rzeczywistości pokrywałby szersze spektrum właściwości.
Inny mi słowy owe "parametry" niosą bliską zeru informację opisują jakiś abstrakcyjny, kompletnie niesprecyzowany model broni który może mieć przełożenie na rzeczywistość powiedzmy w świecie XIII wieku, lecz już na początku renesansu będzie kompletnie chybiony. To oczywiście przykład, lecz pokazuje, iż jest to nawet swego rodzaju dezinformacja.


Notabene właśnie temu narzekam na zbytnią szczegółowość. Nie jest to zrobione porządnie, a i ze względu na dynamikę zabawy dużo prostsze systemy właściwości sprawdzają się lepiej.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem