Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2020, 22:59   #148
Azrael1022
 
Azrael1022's Avatar
 
Reputacja: 1 Azrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputację
Warsztaty DW były dokładnie tym, czego się spodziewałem. Wprowadzenie w czterdziestkowy klimat: zaprezentowanie zakonów, marinsów, Straży Śmierci, tau, nieustannej wojny. Szybka misja - lądowanie, rekonesans uderzenie, eksfiltracja - krótko, konkretnie, na temat. Bez lania wody i pomysłów od czapy.
Gracze pierwszy raz grający w system mieli możliwość zobaczyć „dobrodziejstwa” pełnej mechy. Może jeszcze nie wszystkie, bo nie korzystaliśmy z dodatków (i chwała za to ), ale było widać, że zapamiętanie całej tej kostkologii łatwe nie jest. No i tu duży plus za ogół, czyli prowadzenie działań turowych w docu + artykuł o mechanice WH 40k na forum. Jest teoria, jest praktyka – można się nauczyć. Dobra robota, Micas.

Gracze dopisali – nikt nie odpadł z sesji, z nikim nie miałem spiny, docowanie bez problemu. Fajnie się grało . Miło będę wspominał wyraziste postacie. Może nie różniły się tak bardzo zdolnością do walki (w końcu Emperor's finest ) ale każdy marin miał swój charakter i nie podążał za tłumem lecz miał własne pomysły.

Jako mentor przygotowałem karty postaci i miałem zrobić mapę bazy tau… i poległem. Ściągałem z neta grafiki wszystkich budynków, jakie miały się tam znaleźć, kopiowałem odpowiednią liczbę razy i wstawiałem na przezroczyste tło, które potem chciałem zastąpić zdjęciem satelitarnym jakiejś doliny. Tylko szybko się zorientowałem, że sam słabo rozróżniam poszczególne budowle, wiec dla innych graczy mapa będzie jeszcze bardziej nieczytelna i zagmatwana, szczególnie w małej skali. Zresztą, zobaczcie sami:

Under construction:


A tak miała wyglądać wersja finalna:
 
Azrael1022 jest offline