Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-02-2020, 21:16   #178
Ombrose
 
Ombrose's Avatar
 
Reputacja: 1 Ombrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputację
Zgadzam się z PeeWeem. W tego typu produkcjach patrzę bardziej, jak wygląda ciąg zdarzeń prowadzących do bitwy, a następnie jakie są jej skutki. Techniczne zawiłości samych zdarzeń rozgrywających się w trakcie walki często mi umykają. Spoglądam jedynie na głównych bohaterów i czy bronią się w jakiś logiczny sposób, czy też przez plot armor. Nie zależy mi na jakichś przypadkowych jednostkach piechoty czy kawalerii, dlatego też w trakcie oglądania nie zwracam na nie większej uwagi.
Nie twierdzę, że realizm bitwy nie jest ważny - po prostu najczęściej nie liczy się dla fabuły. I zdecydowana większość odbiorców nie potrafi go docenić.

Co do samego Wiedźmina... Przyjemnie oglądało mi się ten serial. Oczywiście, niewiele rzeczy było tak dobre, jak to, co wyobrażałem sobie w trakcie czytania. Ale tyczy się to zdecydowanej większości adaptacji. Jakie wady serialu by nie były, bardzo cieszę się, że Hollywood zainteresował się twórczością polskiego pisarza i głównie na tym się koncentruję. Liczę na to, że kolejne sezony będą jeszcze lepsze.
Nie cierpię przyrównywania Wiedźmina do Gry o Tron... jednak nie stałem się fanem Gry o Tron po samym pierwszym sezonie serialu. Chyba dopiero trzeci mnie kompletnie pochłonął. Może tak samo będzie w przypadku Wiedźmina.
 
Ombrose jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem