Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2020, 08:54   #180
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Alaron Elessedil Zobacz post
Wybaczcie, ale wywalę całą waszą argumentację do kosza sześcioma słowami: "Władca Pierścieni - bitwa o Helmowy Jar". Dziękuję.

Nie mówię, że to był taktyczny majstersztyk. Czym innym jest przedstawianie taktyki i strategii genialnego wodza, a czym innym skakanie na główkę do pustego basenu. A tym właśnie jest szarża piechoty na kawalerię.
Powiem szczerze: jak czytałem tę dyskusję to też przyszedł mi na myśl "Władca Pierścieni". Ale potem zacząłem myśleć o bitwie pod Helmowym Jarem i też dostrzegać w niej sporo drobnych problemów. Np. to, że Rohirrimowie szarżują po tak stromej górze, że po prostu by się zabili. W dodatku szarżują prosto na piki i oślepienie słońcem niewiele zmieniłoby sytuację. Plus typowe w filmach fantasy - armia podchodzi pod fortecę i od razu ją szturmuje. A wiadomo, że trzeba rozbić obóz i dopiero przygotować atak.

I teraz się zastanawiam: czy błędy bitewne w "Wiedźminie" są większe, bardziej niedorzeczne i z tego powodu mnie rażą czy po prostu mam ogromny sentyment do "Władcy Pierścieni".
Myślę, że ważna tu jest też częstotliwość różnych błędów. Jeżeli w filmie trafia się coś raz na jakiś czas ("WP"), to człowiekowi nie przeszkadza. Jak się trafia co minutę ("Wiedźmin") to zaczyna denerwować.

Ot, tak się chciałem podzielić przemyśleniem.

P.S. Oczywiście mówię tu tylko w kontekście bitewnych niedorzeczności. Jeśli chodzi o generalną jakość wykonania i widowiskowość, to obu producji nie ma nawet co porównywać, bo byłaby to walka boksera wagi muszej z bokserem wagi ciężkiej.
 
Bardiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem