Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2020, 12:36   #181
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Jasne, że Władca Pierścieni miał kilka potknięć. Przykładem niech będzie wspomniane oblężenie albo bieg z pochodnią olimpijską, ale to była drobnica.

I w żadnym wypadku nie mogę się zgodzić z tym, że szarża Rohirrimów była błędem. Rohirrimowie to po przełożeniu z sindarinu "Władcy Koni". Co znajduje odzwierciedlenie w świecie. Jak najbardziej akceptuję to, że mistrzowie koni w świecie fantasy mogą szarżować ze stromej góry i w korzystnej sytuacji mogą przeskoczyć nad pikami. Bo kto, jeśli nie oni?

To jest zagranie, które dość często pojawia się u Stevena Eriksona. Bohaterom zdarza się robienie rzeczy pozornie idiotycznych i całkiem niezgodnych z logiką oraz jakąkolwiek sztuką. Potem okazuje się, że nic bardziej mylnego. Mają w swoim arsenale takie karty, że po ich odkryciu właśnie takie nietypowe działanie jest najbardziej sensownym. Dlatego po Władcach Koni mogę się spodziewać cudów z koniami. Tak samo jak po takim majstrze od miecza jak Geralt mogę się spodziewać cudów z mieczem takich jak piruety, które normalnie są szermierczym samobójstwem. Dosłownie. Po Flashu mogę się spodziewać cudów z szybkością, a po Hulku przyjmowania atomówki na twarz.

W serialu Wiedźmin szarża konnicy przeciw szarży piechoty była po prostu głupia i niewiarygodna. Nie ma żadnych podstaw, żeby przypuszczać, że Cintryjczycy byli jakkolwiek bardziej sprawni w bitwie niż jakakolwiek inna piechota. Co innego krasnoludy, choć u nich spodziewałbym się raczej żółwia z tarcz.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem