Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2020, 14:43   #182
Avitto
Dział Fantasy
 
Reputacja: 1 Avitto ma wyłączoną reputację
Z "Władcą..." trochę to offtop, ale uzasadniony. Nikomu nie odmawiam racji przy omawianiu bitwy o Helmowy Jar, a chciałbym zwrócić uwagę na "fantastyczny" element naszego hobby, wobec którego niektóre rzeczy musimy po prostu przyjąc takie, jakie nam autor podaje.
I choć autor tak zapewne o tym nie myślał, to twórcy gier na podstawie "Władcy..." bardzo ciekawie ubrali postaci w mechanikę. Najświeższe wspomnienia mam bitewnego hobbita i stąd przykład: czar "Blinding Light" Gandalfa sprawia, że szanse zranienia sojuszników Gandalfa w określonym zasięgu od niego maleją do 17% niezaleznie od tego, kto jest przeciwnikiem. Jeśli zaś chodzi o Władców Koni - mogą oni przerzucić każdy nieudany test związany z jeździectwem a ilość obrażeń po udanej szarży podwaja się. To stawia ich w całej grze na pozycji najlepszej masowej kawalerii.

W moim przypadku obejrzenie nowego "Wiedźmina" wywołało mieszane uczucia. Wrażenie obejrzenia dobrego show zostało mocno zatarte przez bałagan w kolejności następowania po sobie scen. Szybko wyłapałem elementy dodane bądź zmienione przez scenażystę, wśród których niewiele mnie zniesmacza - dużo zmian jest mi obojętnych. Nie da się ukryć, że jest ich sporo.
Zakładam, że produkcja na takim poziomie jest przemyślana i nie wierzę, by co bardziej bezsensowne pomysły wdrożono przez niedopatrzenie, pośpiech lub pomyłkę. Podobno odzew w społeczności na zmiany scenariusza jest spory i producent wyraża chęć poprawy ale nie uważam, by oznaczało to coś więcej niż przyznanie się do pomyłki w ocenie statystycznego widza serialu.
 
Avitto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem