Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-02-2020, 16:54   #49
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
13 Martius 816.M41, mostek Błysku Cieni

Echo sarkastycznego śmiechu Mohra przetoczyło się po całym mostku fregaty. Prawie wszyscy załoganci stężeli w jednej chwili, zastygli w pozach dobitnie zdradzających poruszenie. Bezgranicznie lojalni wobec Coraxów, odebrali bardzo osobiście złośliwe zachowanie pierwszego oficera Traska.

- Dobra, żartowałem - Nadsternik Cerberusa zmienił w ułamku chwili ton, spoważniał uderzając w nutę jeszcze bardziej irytującego protekcjonalizmu - Zaniepokoił mnie ten niekontrolowany manewr korekcyjny. Wyglądało to na samoczynne uruchomienie silników manewrowych. Imperator mi świadkiem, sądziłem, że uderzycie w pirs. Jeśli chcesz, Garlik, mogę ci podesłać na mostek jednego z moich młodszych oficerów, wyprowadzi was bezpiecznie na orbitę.

Z zaciśniętych ust kilku oficerów Błysku padły zduszone pomruki wściekłości. Sypiąca iskrami z fioletowych oczu Marra Korte okręciła się w fotelu spoglądając wyczekująco na Tytusa.

W tej samej chwili na konsolecie Garlika zapłonęło kilka czerwonych lampek, a zielonkawa holoprojekcja sfery wokół fregaty zaczęła pulsować rzędami ostrzegawczych komunikatów.

- Na Tron! - krzyknął dowódca sekcji uzbrojenia Lucius Nyder, głosem wibrującym autentyczną zgrozą - To Czarna Róża!


Coś się znienacka wydarzyło, coś bardzo niedobrego - ale Tytus potrzebuje kilku sekund, aby ogarnąć potok płynących z sensorów informacji!


 
Ketharian jest offline