Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2020, 18:00   #188
Falvin
 
Falvin's Avatar
 
Reputacja: 1 Falvin ma wspaniałą reputacjęFalvin ma wspaniałą reputacjęFalvin ma wspaniałą reputacjęFalvin ma wspaniałą reputacjęFalvin ma wspaniałą reputacjęFalvin ma wspaniałą reputacjęFalvin ma wspaniałą reputacjęFalvin ma wspaniałą reputacjęFalvin ma wspaniałą reputacjęFalvin ma wspaniałą reputacjęFalvin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Amon Zobacz post
Bardiel no właśnie nie wydaje mi się, dla mnie ten serial mógłby być ultra biały (no dark eyes/hair alowed) albo całkiem czarny. Serio, plot holes, efelty specjalne czy ich brak, warsztat, za mało golizny itp, na to zwróciłbym uwagę ale na rasę tam gdzie nie ma to znaczenia dla sensu historii? - nope
No właśnie - nieco odchodząc od samego Wiedźmina - już chyba dawno przeszliśmy punkt w którym ta równość zaczęła pisać historię na nowo, przeinaczając oryginalne historie. Mamy więc w grach komputerowych kobiety-centurionów dowodzących rzymskimi legionami, w filmach czarnoskórzy aktorzy grają albo wysokich urzędników na średniowiecznych dworach północnej Europy albo nordyckich bogów. Driady? Zostały one wszak wywiedzione z nimf, które raczej były przedstawiane i opisywane jako bladolice chudzinki. A tu - mamy potężną, czarnoskórą matronę. A tak poza tym - to chyba w sadze driady mają skórę zieloną/zielonawą...

Swoją drogą ciekawe co by powiedzieli wszyscy piszący dziś "kolor skóry aktora nie ma znaczenia" na plan filmu biograficznego o Martinie Luterze Kingu z główną rolą Chrisa Hemswortha. Albo serial o Kobym Bryancie, gdzie w koszykarza wcielałby się Jackie Chan (jeśli kolor skóry nie ma znaczenia, to wzrost też nie powinien mieć!).

Ale jak mówiłem: serial dla amerykańskich millenialsów. Dlatego Dolina Kwiatów wygląda jakby zaraz miał tam wyskoczyć zza kaktusa Wyatt Earp.
 
__________________
RPG

Ostatnio edytowane przez Falvin : 16-02-2020 o 18:14.
Falvin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem