Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2020, 11:02   #4
Amon
 
Amon's Avatar
 
Reputacja: 1 Amon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputację
Cześć wszystkim dyskutantom

Po pierwsze, chciałbym zacząć od kontekstu:
Dyskusja wypłynęła przy okazji narzekania liczby użytkowników na wielorasowy skład obsady serial(ów) fantasy, które peryfrazując owych użytkowników "czysto europejskie, ewropejskie, słowiańskie som" i fakt że tam jakieś czarne elfy czy driady to w ogóle fee i bee.
Od razu zaznaczę, że nie mam zamiaru nikogo wyśmiewać, po prostu tak to zapamiętałem. Staram się unikać ścigania z innymi kto więcej [quote/quote] wrzuci w post tak to zapamiętałem i myślę, że sens wypowiedzi został zachowany.

To napisawszy cieszy mnie, że w tym temacie (nagle) widzę, że jednak są też użytkownicy którzy nie uważają, że settingi jak choćby śródziemie są czysto europejskie. Znów - nie chce mi się sprawdzać kto pisał w jednym temacie a kto pisze w tym bo i po co? nowy topic, nowe życie

Wracając do kwestii pochwyconej przez Alarona Elessedila:
Pisałem wtedy wyłącznie o filmach Jacksona, nie na przykład o tropach samego Tolkiena. To uściśliwszy wróćmy do twojego postu rozpoczynającego tęto dyskusję:
Cytat:
W innym temacie Amon napisał, że elfy w filmach Petera Jacksona są inspirowane motywami azjatyckimi.
Amon napisał to tak:
Cytat:
Wciąż, skośnookie elfy w stylu "samurajów" jakoś by nie zmieniły sensu obrazu Jacksona. I tak tam było pełno azjatyckich inspiracji w wystroju itp. Więc wciąż nie widzę problemu.
Czy ja osobiście wolę jak już mam wybierać Liv Taylor od Ziyi Zhang - tak. Ale czy film byłby na tym samym poziomie? - tak.
Czemu Amon tak uważa? obejrzał na przestrzeni dwudziestu lat kilka filmów dokumentalnych o produkcji lotr i hobbita, to samo co wszyscy, jedne były w telewizji inne gdzieś w sieci. Ponadto Amon jak to każdy człowiek oglądał mase filmów i tych starych kung-fu też Do tego wszystkiego Amon przegląda printesta i inne internety.
Dlatego w czasie narzekania na czarne elfy i driady zwróciłem uwagę, że nie przeszkadzało by mi, gdyby elfy były grane przez azjatów (chińczyków, ale jak teraz myślę to czemu i nie przez hindusów? ) bo w tych filmach jużi tak były azjatyckie motywy.
I teraz ja mam zagwozdkę kiedy piszesz że... :
Cytat:
Napisałem, że nie wyglądają dla mnie azjatycko, ale nie wykluczam inspiracji Dalekim Wschodem, ponieważ jej nie znam.
To Daleki Wschód to już nie Azja?
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem