Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2020, 13:43   #6
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Jakiś taki "okołoceltycki" klimat rzeczywiście jest dla mnie wyczuwalny, ale nie aż tak bardzo. Może właśnie z powodu "prądu", o którym mówił Campo. Tyle, że obecnie ten prąd, (a przynajmniej takie jest moje subiektywne odczucie) jest obecnie w sporej części kojarzony właśnie z elfami. Możliwe, że wtórnie

Jeszcze na chwilę wrócę do haradrimów. Tutaj inspiracje są wyraźnie. Przykładowo turbany czy wspomniane słonie... wróć - olifanty.

Z easterlingami jest podobnie. Pancerze wraz z maskami przypominają mi zbroje samurajów. Tak na marginesie to czy nie dość podobnie wygląda ten żołnierz?


Szukając w internecie miejsca, gdzie można by było poczytać tą pracę z punktu 37 źródła przytoczonego przez Flavina znalazłem coś takiego. Może komuś się przyda


Cytat:
Napisał Amon
Dyskusja wypłynęła przy okazji narzekania liczby użytkowników na wielorasowy skład obsady serial(ów) fantasy (...)
Niemerytoryczne. Nie ma to znaczenia przy czym ten temat wypłynął, ponieważ są to całkiem odrębne tematy. Ten dotyczy filmów Jacksona. Jeśli masz ochotę podyskutować o wielorasowości w serialu "Wiedźmin", to udaj się proszę do tamtego wątku.


Cytat:
Napisał Amon
(...), które peryfrazując owych użytkowników "czysto europejskie, ewropejskie, słowiańskie som" i fakt że tam jakieś czarne elfy czy driady to w ogóle fee i bee.
Niemerytoryczne. Nie czytałeś, nie rozumiesz tekstu, który czytasz lub kłamiesz. Padały konkretne argumentacje. I udowodnię ci to linkami, bo za dużo byłoby cytatów. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

Obawiam się jednak, że zachodzi ta sytuacja: "Krótki film o prawdzie i fałszu". Wyśmiewasz (choć mówisz, ze tego nie chcesz), chcesz pokazać, że "tamci oni" są głupi, a to ty nie dźwigasz argumentów przytoczonych przez tych "tamtych onych". Jeśli chcesz podjąć temat, w stosunku do którego stosujesz przedwczesne uogólnienie, to zrób to we właściwym miejscu. Nie prowokuj offtopów.

Wszystkich zainteresowanych powyższym zapraszam do: "Serial "Wiedźmin" - podejście drugie! [Netflix + Platige]" i proszę o niekontynuowanie tego tematu tutaj, tylko właśnie w tamtym miejscu. Amon, ciebie też o to proszę.


Cytat:
Napisał Amon
(...) obejrzał na przestrzeni dwudziestu lat kilka filmów dokumentalnych o produkcji lotr i hobbita, to samo co wszyscy (...)
No właśnie nie wszyscy. Dlatego pytałem o to, do jakich konkretnie filmów się odnosisz. Do tej pory dowiedziałem się, że mogę sobie obejrzeć wszystkie.


Cytat:
Napisał Amon
Ponadto Amon jak to każdy człowiek oglądał mase filmów i tych starych kung-fu też Do tego wszystkiego Amon przegląda printesta i inne internety.
Też oglądałem filmy. Wśród nich były też filmy kung-fu. Też korzystam z internetu i pinteresta. Wciąż nie widzę podobieństw, a ty ich nie pokazujesz. Z przyjemnością dam się przekonać, ale tylko konkretami, a nie jakimiś ogólnikami. Co konkretnie jest według ciebie podobne?


Cytat:
Napisał Amon
w tych filmach jużi tak były azjatyckie motywy
Cały czas mówisz, że są. Gdzie? "W jakimś filmie dokumentalnym widziałem; oglądałem filmy kung-fu; przeglądam internet i pinteresta". To jest według ciebie dowód?


Cytat:
Napisał Amon
Cytat:
Napisałem, że nie wyglądają dla mnie azjatycko, ale nie wykluczam inspiracji Dalekim Wschodem, ponieważ jej nie znam.
To Daleki Wschód to już nie Azja?
Fragment źródłowy, do którego się odnosiłem w pierwszym poście: "W życiu nie skojarzyłbym elfów Jacksona z Azjatami. Może są jakieś inspiracje - nie mówię, że nie."
Inaczej to, co cytujesz brzmiałoby: "Napisałem, że nie wyglądają dla mnie azjatycko, ale nie wykluczam inspiracji azjatyckich, ponieważ się na tym nie znam."
Jeszcze inaczej: "Ja nie widzę, ale to żaden dowód."

Amon, merytoryczna i rzeczowa dyskusja jest oparta na konkretnych argumentach i dowodach. Nie wystarczy samo stwierdzenie, że coś oglądałeś, widziałeś i tobie się kojarzy. Nie będę się więcej odnosił do takich wypowiedzi ani bezpodstawnego wyśmiewania, ponieważ nic nie wnoszą.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem