Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-03-2020, 13:28   #138
Arthur Fleck
 
Arthur Fleck's Avatar
 
Reputacja: 1 Arthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputacjęArthur Fleck ma wspaniałą reputację
Machavellian widząc, że Horst czuje się już lepiej zwrócił się do towarzysza.
- Musisz mi teraz pomóc zdobyć dla nas żarcie. W ciągu paru dni, o ile nie uda nam się uciec, muszę zwiększyć wydobycie, inaczej stracę łeb. Nie chce groźbami i szantażem niszczyć entuzjazmu tych prostaczków, trzeba więc sprawić, żeby sami chętnie oddawali nam jedzenie.
Szlachcic dokładnie wyjaśnił rzezimieszkowi swój plan. Horst powołując się na znajomość z Machavellianem, miał obiecać niektórym z więźniów dostanie się na listę osób, które zostaną skierowane do pracy na świeżym powietrzu. Nie za darmo, codziennie więźniowie dzielić się mieli z nim częścią swojego prowiantu, który najemnik w tajemnicy przekazywać będzie pozostałej piątce towarzyszy.
- Jednym słowem zagrasz łapówkarza. W razie wpadki ja o niczym nie wiedziałem, to była twoja inicjatywa.

Po rozmowie z Horstem, gdy Gustav, Katja i paru więźniów brało udział w polowaniu na pomagierów herszta, szlachcic postanowił naradzić się z Alonso w sprawie ewentualnej ucieczki.
- Myślisz, że warto zaryzykować z tą rzeką? To chyba na razie jedyna możliwa droga ucieczki. Jutro, spotkam się ze starym więc, mogę spróbować dowiedzieć się, co to za miejsce, o ile ma to jakieś znaczenie dla naszych planów.
 
Arthur Fleck jest offline