Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-03-2020, 08:43   #31
Lechu
 
Lechu's Avatar
 
Reputacja: 1 Lechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputacjęLechu ma wspaniałą reputację
Tropienie po strużce zakrzepłej krwi nie było rzeczą trudną. W zasadzie Winckler i Muller niewielki dystans korytarzem pokonali spacerem cichutko docierając do podejrzanych drzwi. Bastian zatrzymał się na moment nasłuchując. Nic jednak nie słyszał dlatego poprawił chwyt na tarczy i mieczu po czym pokazał Manfredowi na drzwi. Drugi z mężczyzn, trzymając pistolet, nacisnął na klamkę aby po chwili mężczyźni ujrzeli spore, prostokątne pomieszczenie. Łowca wampirów przyglądał się rupieciom zebranym tam przez Herr Matthiasa. Różne części garderoby, koce, sprzęt podróżny i broń uświadomiły Wincklerowi, że mają do czynienia z mordercą. Za dużo przesłanek i dowodów świadczyło o tym, że katowska przygoda gospodarza jeszcze się nie skończyła.

- Pewnie tak. – uśmiechnął się nieznacznie Bastian na komentarz Manfreda. – Jest przystojny, ustatkowany, ma swojego parobka. Idealna partia na noc czy dwie. – dodał łowca wampirów ze stosu broni nie przywłaszczając sobie absolutnie nic.

Tylne wyjście z gospody mogłoby być przydatne gdyby faceci zdecydowali się pognać za przemykającym w mrokach nocy Knutem. Chłopak ewidentnie coś ukrywał, ale lejący deszcz nie nakłaniał do jakiegokolwiek pościgu za kuternogą. Bastian wolałby rzeczywiście wrócić do dziewczyn aby zyskać pewność, że żadna z nich nie padła ofiarą karczmarza.

- Sprawia wrażenie osiłka, na którego strzał z pistoletu i kilka cięć to może być za mało. – odpowiedział na teorię Mullera drugi z mężczyzn. – Myślę, że bez większego problemu i nam mógłby skręcić karki zatem odradzałbym zapasy. Jak sprawdzimy co u kobiet dobrym pomysłem byłoby namierzyć źródło tego jęku. Mam nadzieję, że to nie jedna z nich.
 
Lechu jest offline