Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-03-2020, 14:30   #258
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Nie wykluczam tego. Naświetl te możliwości.
Rzecz w tym, że:
1) w grze rywalizujemy, więc ciężko żebym wprost powiedział co uważam za najlepsze i tym samym obnażył całą własną strategię,
2) masa radości jest w opracowaniu własnego pomysłu i realizowaniu go, więc zabrałbym Wam fun.

Udzielę jednak kilku podpowiedzi:

Po pierwsze w tej chwili ten system NIE zawiera żadnych niepotrzebnych cech czy elementów. Każdy z nich jest przydatny (tak, kombinacje również są bardzo przydatne, ale trzeba umiejętnie je zastosować).

Po drugie radzę Wam zrobić tak: usiąść sobie z kartką i długopisem i napisać sobie kilka rodzajów buildów:

A) Build wielocechowy (czyli ten paskudny, wszechstronny, gdzie w każdej cesze masz 3 pkt).
B) Build jedno-cechowy (czyli taki gdzie każda cecha ma 1 pkt, a jedna jest dopompowana na maxa i ma 10 pkt.).
C) Build dwu-cechowy (taki gdzie cechy mają 1 pkt, a dwie 6).
D) Build trzy-cechowy (taki gdzie dwie cechy mają 1 pkt, a trzy 4/5 pkt).

Potem odpowiedzcie sobie na ten zestaw pytań:
- jaką mam inicjatywę? Dobrą, złą, średnią? Im większą mam inicjatywę, tym szybciej będę mógł zaatakować i osłabić przeciwnika przed jego atakiem. Będę też mieć lepszą możliwość przerywania wrogom wspólnych ataków, wcinając się między nich. Im większa moja inicjatywa, tym silniejszy będzie mój "atak starannie przygotowany" (bo dłużej przeczekam i go naładuję),
- jakie są moje możliwości ataku przeciwko każdej innej cesze?
- jakie są moje możliwości obrony przeciwko każdej innej cesze?
- jak mogę wykorzystać moje cechy do ataków kombinowanych?
- w jakich sytuacjach taktycznych moje ataki kombinowane będą szczególnie groźne lub będą mi ratować tyłek?
- jak mogę wykorzystać specjalne zdolności cech, na które położyłem największy nacisk? Np. jeśli mam bardzo dużo energii ki, to może doskonale nadaję się do osłabienia/zlikwidowania jak największej ilości wrogich minionów atakiem obszarowym?
- co się stanie w miarę jak moja postać będzie raniona i będę tracić punkty cech? Jak wpłynie to na moją dalszą obronę i dalszy atak?
- czy jestem odpowiednio przygotowany, aby zastosować się do wszystkich zasad? Czy po dwóch atakach moją mocną cechą mam możliwość sensownie zaatakować w trzeciej turze inną cechą lub kombinacją?
- jak mój zestaw cech będzie się komponować, gdy będę walczyć w drużynie?
- jak mój zestaw cech wypadnie przy walce 1 vs 1 ?
- co się stanie gdy zostanę zaatakowany silną kombinacją?
- co się stanie, gdy zostanę zaatakowany przez kilku na raz?

Uważam, że w tym cała zabawa. Po prostu dajcie temu systemowi szansę, bo jest o wiele lepszy od poprzedniego.

Wierzcie mi, w poprzednim brałeś szybkość+wytka, end of story.

Tutaj można zastosować bardzo wiele różnych zestawów i żaden nie będzie gwarantem zwycięstwa (nie, wszechstronny build wcale nie jest kluczem otwierającym wszystkie drzwi, choć nie mówię że jest zły). Bo nie tylko musicie przemyśleć dobór cech, ale będziecie też musieli użyć ich z głową w trakcie walki i przemyśleć TAKTIKEN.

A koniec końców mamy też element losowy, który może pokrzyżować wszystkie, nawet najlepiej dopracowane plany.

Moim zdaniem na tym polega gra.
 
Bardiel jest offline