Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-03-2020, 17:06   #289
Surelion
 
Surelion's Avatar
 
Reputacja: 1 Surelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputacjęSurelion ma wspaniałą reputację
Siedziba rodu Benesato, 1 lipca 2595

Abdel potrał podbródek. Coś z wypowiedzi władyki wyraźnie zmuszało dziedzica do analizy i przemyśleń i wcale nie starał się tego skrywać.

W oczywisty sposób jedna z osób, które dobrze wiedziały dokąd zmierzał Świętobliwy, zadała mu śmierć. Tak jak dziedzic mniemał wcześniej osoba ta musiała go dobrze znać, bowiem ten stary wojak, który całe lata spędził na zasadzkach i wojnach, nijak nie dał by się tak łatwo podjeść komuś obcemu. Zadane mu rany zasadniczo różniły się w opisach w zależności z kim się rozmawiało i to był problem. Jeśli bowiem jak powiadano ciało było zmasakrowane, to mord nastąpił ewidentnie w uniesieniu, w gniewie. Jakby ktoś wpadł w nagły szał podczas rozmowy sam na sam z Benesanto. Może nie po myśli poszła mu rozmowa na temat sukcesji. Taka gwałtowność wskazywała by na kobietę. Zapewne zabójca musiał też zostawić jakieś oczywiste ślady wskazujące na jego osobę, które chciano zatrzeć szybkim pochówkiem*. Tak czy siak, dla dziedzica najlepszym rozwiązaniem było by wydobycie z grobu ciała by dokonać szczegółowych oględzin.

Mój boże. Prawdę gotów żem jest wykopać choćby z grobu. Ba, w Montpelliere o tej porze już ludzie Bartheza i Pernaulta wesoło machali by łopatami, przerzucając kolejne kopy piachu, kiedy ja piłbym cudną kawę ze złotego nakrycia siedząc przy okrągłym stoliczku obok i napawając się, tym jakże wspaniałym widokiem. Ale tu... tu w Lucratore jest to problem.

- Sprawa będzie trudna... - powiedział cicho.

Tym bardziej, że nawet jeśli śledztwo okaże się tak banalne jak wyglądało i finalnie to Neva okaże się sprawczynią choćby przy pomocy furrora, to najważniejsze pytanie jest takie: jak to sprawnie zatuszować. Wszak, ostatnią rzeczą jaką w Montopeliere potrzebują to konkurencja na rynku żywnością i to w wykonaniu tych wynędzniałych brudasów. Trzeba mieć szerszą perspektywę. Sojusz Bergamo - Lucratore to ostatnia rzecz jaką my Sanguine chcemy. Tego typu mariaż byłby dla nas dużą stratą finansową i polityczna. Należy go zatem rozbić zawczasu. Nadal grając naiwnego młodego głupca, skierować trop do tej wilczej nory by....

- Wybacz mi kolejne pytanie, które może się okazać naiwne ale prócz tego, że pomożemy w śledztwie nadal sprawujemy tu nader reprezentacyjnych charakter ambasadora. I nie wolno nam zapominać o tym zadaniu. A protokół dyplomatyczny jasno mówi, iż w takiej sytuacji należy złożyć uszanowanie wszystkim bliskim zmarłego. Czy możesz panie podpowiedzieć mi jakich krewnych miał zmarły. Oczywiście, żona i syn ale czy prócz nich jest ktoś jeszcze z bliskiej rodziny, krewnych lub powinowatych?

Krótko mówiąc, kto miał pretekst do sukcesji miał też powód do zbrodni. Gadaj zatem kim oni są, ty stary głupcze.


* Myślę tutaj o obciętych uszach, o których Abdel mam nadzieję wkrótce sie dowie od Bartheza
 
__________________
"Gdy chcesz opisać prawdę, elegancję pozostaw krawcom. " A. Einstein
Surelion jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem