Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2020, 19:32   #138
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Pamiętałem o Warpsbane i Runecasterze, zapomniałem za to o innym detalu. Generalnie cała ta procedura skoku i tranzytu potrafi zamieszać w głowie, jeśli ktoś rzadko to rozlicza.

Bartek ma już gotową fabularkę, wrzuci ją dzisiaj wieczorem wraz z wynikiem testu na Psyniscience 1k100 na poszukiwanie Astronomicanu. Potem ja napiszę i opublikuję scenę z poziomu mostku opisującą efekt lotu poprzez sztorm Osnowy (rzut 2k10 w tablicy trafień krytycznych i wybór niższego z uzyskanych wyników). Tego testu nie da się uniknąć poprzez test Psyniscience Nawigatora i manewr unikowy, ponieważ Błysk wskoczył prosto w burzę. Musimy te potencjalne uszkodzenia przyjąć na klatę. Kiedy już będziemy wiedzieli, co ewentualnie szlag trafił, 8ART wykona dwa rzuty 1k100 na wyczucie zbliżającej się przeszkody w Osnowie (z modyfikatorem +10). Każdy udany test zagwarantuje mu przy omijaniu przeszkody bonus +20 do testów Nawigacji (Osnowa), co wraz z runicznym kadłubem i eldarskim ksenotechem podniesie wartość bonusa do robiącego wrażenie +50.

Dwie kwestie, o których zapomniałem to czystka malkontentów przed skokiem (str. 29 dodatku Navis Primer), ale tu możemy przyjąć, że paranoicznie podejrzliwy we wszystkich kwestiach seneszal się tym zajął.

Drugi przeoczony punkt to test WP dla wszystkich BG w chwili skoku, definiujący ewentualne zaburzenia mentalne towarzyszące ich przejściu do alternatywnego wymiar (również str. 20 rzeczonego podręcznika). Aby już nie komplikować sytuacji uznałem, że wszyscy sobie z tym poradzili.

Tak więc najpierw pojawi się scenka Nawigatora w jego komorze i wynik rzutu na lokalizację Astronomicanu; następnie mój wpis z analizą uszkodzeń jakie okręt odniósł lecąc przez burzę Morza Dusz, potem znowu wpis 8ART-a z serią testów rozliczających pokonanie przeszkód w tranzycie. Potem opis spotkania seneszala i astropatki w temacie jej wróżby i finalnie potencjalny opis opuszczenia Osnowy w systemie Furibindus.
 
Ketharian jest offline