Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-04-2020, 14:59   #7
8art
 
8art's Avatar
 
Reputacja: 1 8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację8art ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał archiwumX Zobacz post
A co do miast też jest się do czego przyczepić np. w Pollen pojawia się pytanie, gdzie jest Wroclaw, a gdzie Breslau. Swoją drogą nie słyszałem o jakiś specjalnych tradycjach jedwabnych Wrocławia w przeciwieństwie do Milanówka.
Ot licencia poetica. Tereny które niegdys byly Polska, teraz sa skazone odmiana Primera, ktory powoduje nienaturalny rozrost populacji zmutowanych pajeczakow. Klany zamieszkujace Pollen zbieraja pajeczyny i sprzedaja je dalej. Za sprawa posrednikow spora czesc laduje wlasnie we Wrocku. Wroclaw jako niemal jedyne wieksze miasto istniejace na terenach Pollen w polowie XXVI wieku, jest naturalnym miejscem, gdzie jedwab trafia do obrobki, a stamtad dalej np do obrzydliwie bogatych Neolibijczykow. Taki nowy jedwabny szlak. Mnie to pasuje. A jeszcze bardziej podoba mi sie, ze niemieckojezyczni autorzy, przynajmniej w angielskiej wersji podrecznika zdecydowali sie na pozostaniu polskiej nazwy miasta Wroclaw, a nie Breslau. (nie wiem jak sie ma sprawa w niemieckojezycznym podreczniku).



Z Milanowkiem to ciezka sprawa, bo tam gdzie niegdys byl Milanowek zieje ogromny krater Pandory, po uderzeniu meteorytu w 2073. Dziesiatki kilometrow od krateru sa skazone Primerem w stopniu uniemozliwiajacym ludzka egzystencje.
 
8art jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem