Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2020, 23:12   #11
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Kusi i to bardzo
Świat: Toril/ FR /Zapomnienie Krainy zmienione o kilka więcej zawirowań z bogami i parę pomniejszych organizacji orz osłabienie innych kanonicznych organizacji co uzasadniłoby ten 13 poziom ale skoro wybywamy przez drzwi do innego świata to i tak nie będzie miało znaczenia wielkiego :P jakby co to mogę rozpisać szczegóły.

Postać: Moje alter ego, którą używałem w kilku sesjach / kampaniach oczywiście zmienioną na potrzeby tej sesji. Syn Ogmy Pana Wiedzy. Ponieważ los potomstwa patrona bardów nie był zbyt radosny żeby ukryć kolejne dziecko przed wrogami opętał śmiertelnika żeby w ten sposób ukryć boski potencjał syna. Niestety, moc okazała się za duża dla śmiertelnego naczynia w wyniku, czego potomek urodził się z niedowładem nóg nieuleczalnym przez magię. Wychował się w Candelkeep kilka lat podróżował, mieszkał jakieś czas w dziwnych miejscach np. Podmroku, jednej ze sfer piekielnych w poszukiwaniu zakazanej wiedzy.

Ważniejsze dokonania: Pomógł uratować swoją wersje Torilu przed kolejną magiczną katastrofą w wykonaniu Mystry zwracając jej fragment jej mocy jeszcze z czasów Netherilu, przy okazji tworząc własną organizacje bibliotekarzy Powszechnej Bibioteki Torilu i sieć książnic prowadzonych przez Bractwo Księgożerców skupionych na potrzebach czytelników oraz zbieraniu informacji. Wszedł w układ z Anubisem nauczył się od niego jak wykraść ze zwłok bóstw ich sekrety i resztki mocy po wykonaniu rytuału na pozostałościach po Leirze bogini iluzji oraz oszustw odnajdując jej ukrytą bibliotekę tomów na temat iluzji oraz odwrócił jej klątwę rzuconą na osnowę świata, która zapowiadała, że kiedyś cała prawda zmieni się w oszustwa niszcząc tym samym Oghmę. Przekręcił odrobinę jej słowa żeby oznaczała: Kiedyś cała prawda wyjdzie na jaw, co oczywiście nie przypadło do gustu bóstwom zajmującym się mrocznymi sprawkami i sekretami...

Wszyscy inni bogowie też nie byli zadwoleni. Sam Lord Ao odebrał mu skradzioną iskrę boskości oraz potencjał stania się bóstwem wynikającym z dziedzictwa krwi. W ramach zadośćuczynienia za jego zbrodnie śmiertelnika wkraczającego w domenę Mocy wykorzystał je do wskrzeszenia Pani Kłamstw którą ogłoszono córką Czarnego Słońca nawet Oghma niegdyś dumny z jego potencjału oraz rewolucyjnych zmian wprowadzonych w bibiotekarstwie musiał się od niego odciąć po tej zbrodni.

Motywacja do otwarcia drzwi: W jego własnej organizacji roi się od szpiegów część po prostu wykrada informacje i trzeba nimi manipulować,inni chcą go zabić więc musi też uważać na morderców i zemstę ze strony wyznawców Maski czy Cyrica. Jest już tym wszystkim odrobinę zmęczony sam nie wie czy chce dalej podążać tą drogą... Te drzwi wydają się świeżym startem po za tym, zawsze był ciekawski aż do przesady nie mógł się, więc oprzeć takiemu wezwaniu.

Mechanikczna rozkminka Zastanawiam się nad Oracle kuternogą który z wygody przez większość czasu porusza się na lewitującym fotelu.

Ewentualnie mam rozpiskę z D&D 3.5 Czarodziej 7/ mistrz wiedzy z 3.5 skoro pozwalasz na używanie materiałów z 3.5 to może rozwinąłbym Mistrza Wiedzy o kolejne 3 poziomy ? Na razie mam takie coś czy wystarczyłoby rozwinąć do 13 i przepisać do Myth Wavers ?


Brilchan: mężczyzna człowiek Czar7/Miw 3, SW 10, średni humanoid, KW 10k4+20, pw 43, Init +0, Szyb 6 m, KP 18 dotyk 14 nieprzygotowany 18; atak +3 wręcz lub +4 dystansowy; SA sekret (stosowna wiedza, sekretne zdrowie), tajniki (+8); Char N, MRO Wytrw +5 Ref +5 Wola +11; S 8 Zr 10 Kon 14 Int 20 Rzt 16 Cha 8.
Umiejętności i atuty: Wiedza (tajemna) +18, Wiedza (plany) +18, Czarostwo +18, Koncentracja +15, Wiedza (szlachta i władcy) +18, Zbieranie informacji +12, Odcyfrowywanie zapisów +18; Podniesienie czaru, Zogniskowanie umiejętności (Wiedza [plany]), Stworzenie cudownej rzeczy, Błyskawiczny refleks; Zapisanie zwoju, Stworzenie różdżki; Stworzenie magicznej broni i pancerza
Czary czarodzieja na dzień: 4/6/5/4/4/3, ST 15 + poziom czaru, poziom rzucającego 5. 0 – wykrycie magii, wykrycie trucizny, dłoń maga, tajemny znak; 1 – identyfikacja, magiczny pocisk x2, rozumienie języków, zauroczenie osoby; 2 – dostrzeganie niewidzialnego, wykrycie myśli, zlokalizowanie przedmiotu, ohydny śmiech Tashy, kołatka; 3 – jasnosłyszenie/jasnowidzenie, ognista strzała, lot, sugestia; 4 – kamienna skóra, wymiarowe drzwi, tajemne oko, usprawniacz pamięciowy Rary’ego; 5 – telekineza, teleportacja, kontakt z innym planem.
Ekwipunek: pierścień ochrony +2, pierścień naturalnego pancerza +2, karwasze pancerza +4 (większość przedmiotów wykonana samemu).
Region: Wybrzeże Mieczy
Języki: wspólny, illuskański, chondathski, smoczy, krasnoludzki, orkowy, giganci, elfi, podwspólny



Mam też rozpiskę tej samej postaci na 13 poziom D&D 3.5 na myth wavers gotową ale to w dość egzotycznej kombinacji klas Czar7/Miw 3/Ur-kap 2/Mystic Theurge 1 więc nie wiem czy ci by coś takiego pasowało bo tobie jednak chodziło chyba o rozpiskę na D20 ? Ale mogę dorzucić https://www.myth-weavers.com/sheet.html#id=118127

Jaką długość i szczegółowość historii oczekujesz ? Starczy takie w podpunktach greatest hits ? Mógłbym dodać jakieś szczegóły np zasady działania tych organizacji w tym Wielkiej Bibioteki Torilu ale wydaje mi się że nie przydadzą się na sesji skoro postać opuszcza tamto życie przez drzwi czyż nie ?
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 06-05-2020 o 09:31.
Brilchan jest offline