Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-08-2007, 01:54   #47
SG
 
SG's Avatar
 
Reputacja: 1 SG nie jest za bardzo znanySG nie jest za bardzo znanySG nie jest za bardzo znanySG nie jest za bardzo znany
Ja ostatnio obejrzałam sobie smutny film, w związku z tym, że wydawali go w "Przekroju". Mówię o "Tańcząc w ciemnościach" Larsa von Triera, dramacie musicalowym z Björk w roli głównej. Jest to opowieść o losach Selmy, imigrantki z Czechosłowacji, która przyjechała do USA, by zapewnić swojemu synowi operację oczu. Chłopiec, Gene, cierpi na wadę genetyczną, odziedziczoną po matce. Życie Selmy jest ciężkie. Mieszka z synem w przyczepie kempingowej i pracuje bez wytchnienia, by móc zarobić na zabieg, borykając się ze swoją wciąż pogłębiającą się wadą (niedługo ma oślepnąć). Jedyną radością w jej życiu jest Gene, dla którego poświęca wszystko, oraz ukochane przez nią musicale. Gdy jest jej naprawdę ciężko, zaczyna wsłuchiwać się w dźwięki otoczenia, m.in. w rytm maszyn fabryki, w której pracuje, układając w myślach własne melodie. Próbuje nawet swych sił grając w przedstawieniu teatralnym.
Selma napotyka na swej drodze wiele przeszkód, a pech i ludzka pogoń za pieniądzem doprowadzają ostatecznie do tragedii...

Polecam każdemu fanowi dramatów, niesamowity film. Ja sama postanowiłam też bliżej zapoznać się z innymi dziełami von Triera, w szczególności z innymi częściami trylogii "Złotego Serca". Myślę, że naprawdę warto.
 
__________________
Do zobaczenia w maju!
SG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem