Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2020, 21:20   #582
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
@Asmodian, najmocniej przepraszam, czasami uciekają mi nieszczęśliwie takie drobne, a jednak krytycznie ważne szczegóły, ale na szczęście po to mamy wątek komentarzowy, aby szybko i poprawnie korygować błędy. Pan Niers użył z sukcesem tarczy i przyjął na nią zadany kosturem cios.

@Cattus, przeczytałem raz jeszcze zasady parowania (druga edycja polska, str. 134). Wynika z nich, że istnieją dwie formy parowania. Pierwsza to akcja natychmiastowa dla posiadacza tarczy, puklerza lub drugiej broni - jak w przypadku Asmodiana. Druga natomiast to akcja zwykła - tak, nie podwójna, tylko zwykła. Deklarując takie parowanie gracz walczy ostrożniej licząc się z tym, że będzie być może musiał odbić swoim ostrzem potencjalny cios przeciwnika. Może zatem wyprowadzić pojedynczy Atak, ale już nie wielokrotny - druga akcja jest zamrożona na potrzeby parowania i pozostaje w tym stanie do początku następnej rundy postaci, która to zadeklarowała. Brzmi to całkiem logicznie i realistycznie (na ile możemy w grze fabularnej w ogóle mówić o realizmie walki wręcz).

@Nanatar, możesz spokojnie pisać wstawkę dla Olivii. Kilkudniowy audyt w firmie położył mnie na łopatki - najpewniej skasuję swój pusty post, po czym wkleję nowy już po Tobie.

Jeśli ktokolwiek chciałby coś napisać w tej rundzie w trybie fabularnym, nie h da znać, w przeciwnym wypadku lecimy z rundami 2 i 3.

 
Ketharian jest teraz online