Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-06-2020, 21:16   #1081
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Że Birgit to pisałam przy wydaniu punkta na gadkę. Z mechą chodzi mi o to, że Angielkę przy swojej znajomości języka chyba może udawać, ale nie wiem, czy z udawaniem Francuzki nie byłby za duży kłopot bo jednak w cyfrach stoi niżej.
- No to tak to wygląda:

Cytat:
- W skali od 0 do 5. Gdzie 0 to całkowicie nie abla w danym języku. 1 to bardzo słaba znajomość języka, pozwala wyłapać pojedyncze słowa. 2 to słaba znajomość pozwala komunikować się najprostszymi zdaniami jakie zwykle zaczyna się nauczanie jakiegokolwiek obcego języka. 3 to poziom komunikacyjny, postać umie wypowiedzieć swoje myśli i potrzeby w obcym języku choć nadal jest to znajomość w stopniu szkolnym i podstawowym. 4 to swobodne posługiwanie się językiem o kimś takim mówi się, że płynnie posługuje się tym językiem choć nadal rodowici obcokrajowcy wyłapali by, że to ktoś z zagranicy. Taka znajomość obcego języka wiąże się z częstymi i długoletnimi kontaktami z przedstawicielami tego języka i częstym używaniem go. 5 to perfekcyjna znajomość języka, zwykle wiąże się z wieloletnim pobytem w danym kraju tu już trzeba by speca i dłuższej rozmowy i językowo ciężko wyłapać, że to dla posługującego się nie jest język narodowy. Każdy posługuje się biegle (na 5) swoim językiem narodowym.

- Czyli jak ktoś ma język na 3 to raczej od razu widać, że nie jest to jego/jej rodowity język. Przynajmniej dla krajanów. W przypadki Birgit udawanie Francuzki przed Francuzami no raczej o to byłoby trudno. W przypadku udawania Angielki no już dużo lepiej by to wyglądało.

- Na to oczywiście można nałożyć jakieś wady wymowy, kłopoty z IQ albo jakieś fabularne wstawki np. dlaczego Anglik służy we Francuskiej armii, MP czy innej formacji. Choćby dlatego, że się pohajtał/a albo po rodzicach ma odpowednie obywatelstwo albo coś w ten deseń.

- W przypadku Birgit może też podszyć się pod niemieckojęzyczną Belgijkę, albo kogoś z Alzacji czy Lotaryngii. Wtedy wiadomo dlaczego najlepiej mówi po niemiecku. A w innych językach słabiej.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline