Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-06-2020, 10:32   #1082
Col Frost
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 1 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Vadeanaine
A teraz słucha sobie Elektrycznych Gitar i myśli co zrobić z odpisem.
Gratuluję dobrego smaku

Cytat:
Napisał Pipboy79
- A co by np. robił natowski MP w Polsce? Generalnie MP z sojuszniczego kraju np. francuski na Wyspach może mieć jakieś swoje, służbowe sprawy do załatwienia. Choćby eskortę więźnia, być oficerem łącznikowym, kurierem i po prostu wykonywać rozkazy z góry.
To, że możliwe są rzeczy jeszcze dziwniejsze, nie znaczy, że dziwne staje się przez to normalne Jakby między nimi pojawił się zielonoskóry, wielkooki ufolud, to pewnie też miałby jakieś zadanie od swoich zwierzchników, ale raczej ten fakt nie przeszkadzałby innym w dziwieniu się jego obecności

O oficerze łącznikowym wspominałem, ale to bym się musiał awansować na oficera i to chyba wyżej niż porucznika. Co do kuriera, to raczej istniały lepsze kanały łączności, a już na pewno trudno przypuszczać by brytyjski żandarm mógł paradować w swoim mundurze po terenie UK.

Poza tym, nie jestem specjalistą od regulaminów i sposobów działania żandarmerii wojskowej, ale wydaje mi się, że gdy żandarmeria aresztuje żołnierza sojuszniczego kraju, albo przekazuje się go jak najszybciej swoim odpowiednikom w tym drugim kraju, albo sądzi samemu (zależy od przestępstwa), ale raczej nie ma zwyczaju eskortowania go do sojuszniczego kraju. Zwłaszcza że żandarmeria jednego kraju nie ma nic do gadania na terenie innego kraju (wyjątkiem może być np. teren działania sojuszniczej armii na terenie innego państwa, jak w przypadku brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego).
 
__________________
Edge Allcax, Franek Adamski, Fowler
To co myśli moja postać nie musi pokrywać się z tym co myślę ja - Col

Col Frost jest offline