Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-06-2020, 18:55   #221
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
- Dziadku wiesz lepiej ode mnie, że alchemicy są chciwi wiedzy a ty jesteś jej studnią i pozwalasz mi wspaniałomyślnie zaczerpnąć ze źródła.... Gdybym miał taką możliwość pewnie nigdy bym nie przestał pytać, ale mam pacjenta, którego potrzebuje wyleczyć... - Tu stęknął poprawiając uchwyt na wciąż w większości bezwładnym Royu - Po za tym, nie chce nadużywać twojej wspaniałomyślności więc tylko dwa ostatnie pytania:

- Po pierwsze, czym twoim zdaniem jest Prawda strzegąca Bram Alchemicznych? Zawsze myślałem, że jest to jakaś emanacja Boga, ale po usłyszeniu kulis wydarzeń z Ojcem oraz doświadczeń tych, którzy mieli z Prawdą styczność zaczynam mieć wrażenie, że jest to byt wyższy na podobieństwo Ciebie Dziadku, Ojca, Yomy czy twoich podwładnych Smoków. Istota, która stała się czymś ponad istoty śmiertelne, ale bliżej jej do jakiegoś strażnika będącego nauczycielem... Byt będący odźwiernym w przybudówce boga bądź bogini niż samym bogiem czy jestem blisko? - Spytał z uśmiechem oraz fascynacją w oczach.

- Ostatnie pytanie nim moi towarzysze zlinczują mnie za przedłużanie a już wydają się zniecierpliwieni, że kulturalnie rozmawiamy z kimś, kogo postrzegają za wroga. Do stworzenia, jakiego świata dążysz Dziadku? Jaki jest ostateczny cel, dla którego przejąłeś stery tej wojny? Nie chodzi mi o techniczne szczegóły, bo wiem, że tych mi nie zdradzisz, ale co jest twoim upragnionym światem? Fanatycy religijni śnią o świecie gdzie każdy wyznaje ich wiarę, terroryści narodowi o imperium zbudowanym na kanwie ich ojczyzny, Ojciec i jego homunkulusy chciały zjeść boga... Zdradź proszę jak jest świat twoich marzeń - Spytał wiedząc że będzie miał do wysmażenia dla swoich mocodawców nie lada raport. Pan Grumman nie będzie przez jakiś czas narzekać na jego metody!
 
Brilchan jest offline